اظهارات جنجالی مدیر اینستاگرام

اظهارات جنجالی مدیر اینستاگرام

آدام موسری، مدیر اینستاگرام پس از این که ارزش شبکه‌های اجتماعی برای جامعه را با خودروها مقایسه کرد، با موجی از انتقاد روبه‌رو شد.

به گزارش امواج‌برتر، موسری روز چهارشنبه در پادکست ریکود مدیا بیان کرده بود می‌دانیم افراد زیادی در تصادفات رانندگی از بین می‌روند اما در مجموع ارزشی که خودروها در جهان ایجاد کرده‌اند بیش از ضرر آنها بوده و تصور می‌کنم شبکه اجتماعی هم همین طور است.

این بیانات پس از یک مجموعه گزارش‌های هفته جاری وال استریت ژورنال بر مبنای اسناد داخلی فیس بوک مطرح شد. گزارش این نشریه نشان داد تحقیقات فیس بوک حاکی از آن است که اپلیکیشن اینستاگرام برای شماری از نوجوانان زیان آور است. طبق یافته‌های داخلی فیس بوک، ۳۲ درصد از دختران نوجوان اعلام کرده‌اند که اینستاگرام باعث شده آنها درباره بدنشان احساس بدی داشته باشند.

در پی انتشار این گزارش، قانونگذاران هر دو حزب حاکم آمریکا خواستار پاسخگویی فیس بوک درباره تاثیر سرویس‌های این شرکت بر سلامت روانی نوجوانان و کودکان شدند. بعضی از آنها از این شرکت خواستند از برنامه‌های خود برای عرضه اپلیکیشن اینستاگرام ویژه کودکان دست بردارد.

مقایسه اینستاگرام با خودروها از سوی موسری پس از این صورت گرفت که پیتر کافکا، میزبان پادکست از مدیر اینستاگرام پرسید اگر شبکه اجتماعی همان طور که مصرف سیگار برای افراد مضر است، زیان آور باشد آیا این سرویس باید تعطیل یا محدود شود. موسری هم در جواب گفت: قطعا نه و من واقعا موافق مقایسه اینستاگرام با مواد مخدر یا سیگار که اگر مزیتی هم داشته باشند بسیار اندک است نیستم. هر چیزی که در ابعاد گسترده استفاده می‌شود فواید و مضراتی دارد. خودروها هم معایب و فایده‌هایی دارند.

کاربران متعددی در توییتر از مقایسه‌ای که موسری انجام داد انتقاد کرده و ذکر کردند برخلاف شبکه اجتماعی، صنعت خودرو قویا از نظر قانونی تنظیم شده است. یکی از این منتقدان برایان بولاند، مدیر سابق فیس بوک بود.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، موسری پس از موج انتقادها، در توییتر به دفاع پرداخت و اعلام کرد قیاس خودرو عالی نبوده اما وی همچنان روی این باور که مزایای شبکه اجتماعی با مرتبط کردن افراد بیشتر از مضرات آن است، پافشاری کرد.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع ایسنا
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.