کتاب «معرفی حسگرها»

معرفی حسگرها

«معرفی حسگرها» کتابی است که به کوشش مهندس آرام قادری برای استفاده دانشجویان کاردانی و کارشناسی و دیگر علاقمندان به این حوزه در پنج فصل به‌منظور آشنایی با حسگرهای نوری، خازنی، القایی و زیستی گردآوری شده است. این کتاب تلاش می‌کند مفاهیم پایه و کاربردی لازم در حسگرها به زبانی ساده بیان شود تا خواننده با اساس و کلیات حسگرها آشنا شود و توانایی بررسی، مقایسه و تحقیق در مورد حسگرها را پیدا کند.

در مقدمه‌ی مولف این کتاب آمده است:
امروزه اهمیت اتوماسیون در صنایع به دلیل نیاز به سرعت، دقت و کیفیت بر کسی پوشیده نیست. حسگرها به واسطه کاربردهای فراوان در تمام صنایع و دستگاه‌ها از جایگاه ویژهای برخوردارند و با توجه به پیشرفت‌های دو دهه اخیر، از عناصر اصلی ارتباط تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی با دنیای پیرامون خود به شمار می‌روند. با توجه به این اهمیت و کاربردی بودن حسگرها در تجهیزات الکترونیکی، صنایع، کنترل کیفیت و فرآیند، فناوری‌های دارویی، اندازه‌گیری، تصویربرداری، کنترل از راه دور و … آشنایی با این عناصر ضروری است.


کتاب معرفی حسگرها تابستان 1400 در 132 صفحه توسط انتشارات نگاران سبز منتشر شده است. علاقمندان به تهیه کتاب می‌توانند با شماره تلفن‌ 05138940119 برای سفارش نسخه‌ی چاپی آن تماس حاصل نمایند و یا به اپلیکیشن کتابراه مراجعه نمایند.
لینک دانلود: http://ketabrah.ir/go/b60427

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع گروه خبر امواج‌برتر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.