این خودروهای برقی، تسلا را پشت سر گذاشتند

این خودروهای برقی، تسلا را پشت سر گذاشتند

شرکت لوسید سازنده خودروهای برقی از آغاز عرضه تولیدات لوکس سدان خود از اواخر ماه اکتبر خبر داد. این خودروها پر سرعت‌تر از خودروهای برقی تسلا هستند.

به گزارش امواج‌برتر به نقل از رویترز، لوسید که در کالیفرنیا با سرمایه‌گذاری عربستان سعودی شکل گرفته قصد دارد تولید خودروهای لوسید ایر را در کارخانه خود در آریزونا آغاز کند. این شرکت که در سال ۲۰۰۷ تأسیس شد، بودجه مورد نیاز خود را در سال ۲۰۱۸ از عربستان سعودی دریافت کرد.

مدیرعامل لوسید ایر پیتر راولینسون است که در سال ۲۰۱۲ از تسلا جدا شد و قبل از آن در طرح توسعه خودروی مدل اس تسلا همکاری داشت. تا به حال بیش از ۱۳ هزار نفر برای خرید مدل‌های مختلف خودروهای لوسید ایر ثبت نام کرده‌اند. قیمت پایه این خودروها از ۷۷۴۰۰ دلار آغاز می‌شود. مدل لوکس این خودرو دریم ادیشن نام دارد و قرار است ۵۲۰ دستگاه از آن به قیمت ۱۶۹ هزار دلار تولید شود. سه مدل ارزان‌تر این خودرو Grand Touring، Touring و Air Pure نام دارند.

مدل دریم ادیشن با یک بار شارژ قادر به پیمودن مسافتی ۸۳۷ کیلومتری است. بهترین مدل خودروهای برقی تسلا با یک بار شارژ حدود ۷۰۰ کیلومتر را طی می‌کند. مدل Grand Touring هم مجهز به یک باتری ۱۱۲ کیلووات ساعتی است که پیمودن ۸۳۰ کیلومتر را با یک بار شارژ ممکن می‌کند.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع Reuters
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.