گسترش همکاری‌های ایران و ترکمنستان در بخش انرژی

گسترش همکاری‌های ایران و ترکمنستان در بخش انرژی

وزیر نیرو در گفت‌و‌گوی برخط با ‌وزیر انرژی ترکمنستان با اشاره به بایستگی افزایش میزان مناسبات دو کشور، بر توسعه همکاری‌های درمیان بخش انرژی تأکید کرد.

به گزارش امواج‌برتر به نقل از پاون، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در دیدار آنلاین با همتای ترکمنستانی خود رجب مرادوف، ضمن ابراز خرسندی از روابط خوب دو کشور در دولت سیزدهم، با اشاره به اینکه در بحث ترانزیت کالا و خدمات روابط خوبی میان دو کشور وجود دارد و روابط سیاسی نیز رو به گسترش است، عنوان کرد: در زمینه آب و برق روابط خوبی میان ایران و ترکمنستان برقرار بوده و پروژه‌های خوبی در حال اجرا است.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی دیرینه‌ای که میان دو کشور وجود دارد، ذکر کرد: روابط ما با ترکمنستان خوب است و ما به رشد این روابط بخصوص در زمینه آب، برق و گاز اهمیت می‌دهیم و امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در این زمینه وجود دارد، سطح مناسبات دو کشور در آینده افزایش یابد.

در ادامه این نشست رجب مرادوف وزیر انرژی ترکمنستان نیز ضمن ابراز رضایت از سطح مناسبات دو کشور به ویژه در بخش انرژی، موضوع سواپ برق از طریق ایران به کشورهایی همانند ترکیه، ارمنستان و گرجستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: ایران همکار استراتژیک ماست و ما علاقه‌مند هستیم تا سطح مناسبات با جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهیم.

وزیر انرژی ترکمنستان همچنین با بیان اینکه کشورش بسیاری از تجهیزات برقی همانند کابل، کنتور برق و … را از ایران تهیه می‌کند، بابت کیفیت رضایت بخش این محصولات از طرف ایرانی تشکر کرد.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع گروه خبر امواج‌برتر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.