کتاب «سیستم‌های قدرت و روش‌های کامپیوتری با دیجسایلنت ۲۰۲۱»

دیجسایلنت 2021

کتاب «سیستم‌های قدرت و روش‌های کامپیوتری با دیجسایلنت 2021»، تالیف مصطفی عیدیانی است که با استفاده از نرم‌افزار دیجسایلنت، یکی از بهترین نرم‌افزارهای تحلیل داده، به تدریس مباحث درسی روش‌های کامپیوتری و سیستم‌های قدرت می‌پردازد.
مصطفی عیدیانی در نوشتن این اثر بسیار هوشمندانه عمل کرده و کتاب سیستم‌های قدرت و روش‌های کامپیوتری با دیجسایلنت 2021 (Power systems & computer methods with Digsilent 2021) را در دو بخش به نگارش درآورده است. او در بخش پیشرفته به تدریس روش‌های کامپیوتری برای آنالیز سیستم قدرت می‌پردازد و در بخش مقدماتی‌تر که برای دانشجویان کارشناسی رشته برق قدرت مورد استفاده است، از شبکه قدرت سخن می‌گوید.


نویسنده در ابتدای هر بخش،‌ به‌شیوه‌ی خلاصه تئوری موضوع آورده و سپس از مثال‌هایی ساده برای شبیه‌سازی در نرم‌افزار استفاده کرده است. مثال‌های متعدد، نثر شیوا و روان و تصاویر بالای این کتاب باعث شده به یکی از کاربردی‌ترین آثار در این حوزه تبدیل شود و مهندسان و دانشجویان،‌ هر دو، از مطالعه‌ی آن بی‌نیاز نخواهند بود. چرا که به عنوان یک مهندس سیستم قدرت یادگیری یک نرم‌افزار که با آن بتوان به تحلیل شبکه‌های قدرت پرداخت، واجب به نظر می‌رسد.


یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب، این امر است که در هر بخش، فایل اصلی دیجسایلنت موجود است و دانشجویان برای مقایسه می‌توانند از شبکه درست نیز استفاده کنند.


دانشجویان کارشناسی به عنوان درس آزمایشگاه سیستم قدرت و همچنین،‌ دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برق به عنوان درس روش‌های کامپیوتری می‌توانند از این اثر استفاده کنند.


این اثر سال 1400 در 200 صفحه توسط انتشارات نگاران سبز منتشر شده است و علاقمندان به تهیه این کتاب، برای سفارش نسخه چاپی اثر می‌توانند با شماره تلفن ۰۵۱۳۸۹۴۰۱۱۹ تماس حاصل نمایند و برای دریافت نسخه الکترونیکی آن به اپلیکیشن‌های کتابراه و یا طاقچه مراجعه نمایند.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

منبع گروه خبر امواج برتر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.