پیش‌بینی بزرگترین تراشه‌ساز چین از آینده تاریک تقاضای موبایل

تراشه smic

SMIC بزرگترین تراشه‌ساز چین پیش‌بینی می‌کند به دلیل جنگ روسیه و اوکراین و همچنین قرنطینه کووید فروش موبایل در سال جاری میلادی دست‌کم ۲۰۰ میلیون دستگاه کاهش یابد.

به گزارش امواچ برتر به نقل از رویترز، البته SMIC پیش‌تر به دلیل تقاضای بالا و کمبود جهانی تراشه برای تامین سفارش‌هایش با چالش روبه‌رو شده بود. اما به گفته مدیر ارشد اجرایی شرکت، اکنون مشتریان در بخش‌های تولید موبایل، رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های برقی خانگی به دلیل ۲ رویداد گفته شده سفارش‌های خود را لغو می کنند.

او در این باره گفت: تقاضا مانند یک صخره سقوط کرده زیرا فروش محصولات در روسیه و اوکراین به شدت کاهش یافته و از سوی دیگر قرنطینه چین به دلیل شیوع کووید۱۹ بدان معنا است که شرکت‌های مختلف برای تحویل محصول با چالش روبه‌رو شده‌اند یا فروشگاه‌های خود را تعطیل کرده اند.

وی در ادامه افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تقاضای موبایل در سال جاری دست‌کم حدود ۲۰۰ میلیون دستگاه کاهش یابد و بخش اعظم این میزان کاهش مربوط به تولیدکنندگان چینی موبایل است. بنابراین سفارش‌های بسیاری لغو خواهد شد.

این بدان معنا است که ظرفیت تولید SMIC که به بخش موبایل و محصولات مشابه اختصاص یافته از ۵۰ درصد به ۲۹ درصد کاهش یافته است.

اظهار نظرهای مدیر ارشد اجرایی بزرگترین تولیدکننده تراشه چین، نیم نگاهی به تاثیر حمله روسیه به اوکراین و همچنین تلاش‌های چین برای مقابله با کووید۱۹ بر زنجیره ذخایر جهانی و همچنین تقاضای مشتریان است.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع گروه خبر امواج برتر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.