پایداری شبکه برق در گرو مدیریت بارهای سرمایشی در پیک مصرف

پایداری شبکه برق در گرو مدیریت بارهای سرمایشی در پیک مصرف

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اهمیت کنترل بخشی از شبکه که بیشترین میزان مصرف را به شبکه تحمیل می‌کند، اعلام کرد: مدیریت بارهای سرمایشی در پیک مصرف می‌تواند باعث پایداری شبکه برق شود.

به گزارش امواج‌برتر، مالک شریعتی نیاسر در حاشیه بازدید از نمایشگاه طرح‌های نوآورانه حوزه توزیع و بهینه‌سازی انرژی، بیان کرد: کنترل بخشی که بیشترین میزان مصرف را به شبکه تحمیل می‌کند، از جمله روش‌های کاهش مصرف انرژی و بهینه‌سازی مصرف برق به شمار می‌رود.

شریعتی نیاسر با اشاره به اینکه بارهای سرمایشی از جمله مصارفی است که به صورت عمده در تابستان و ماه‌های گرم سال وارد مدار می‌شود، یادآور شد: مدیریت بارهای سرمایشی از نگاه‌های مختلف مانند استانداردسازی تجهیزات، مدیریت توزیع بار در ساعات غیر پیک و هم از جهت فرهنگ‌سازی می‌تواند برای کل شبکه آورده داشته باشد.

وی در خصوص طرح تعویض کولرهای گازی فرسوده نیز اظهار کرد: این طرح جزو اختیارات وزارت نیرو است، اما از لحاظ حمایت‌های قانونی، مجلس از آن حمایت می‌کند، چرا که جزو طرح‌های خوبی است که می‌تواند منافع بسیاری برای کشور به همراه داشته باشد.

این عضو کمیسیون انرژی در عین حال درباره اهمیت رویت‌پذیر کردن شبکه و مصارف خانگی نیز اعلام داشت: با نصب کنتورهای هوشمند و رویت‌پذیر کردن شبکه و مصارف خانگی، مدیریت و کنترل بار امکان پذیرتر و برنامه‌ریزی دقیق‌تر می‌شود و در عین حال می‌تواند باعث برطرف کردن نیاز مشترکان شود.

شریعتی نیاسر درباره بازدید خود از مرکز پایش صنعت برق و آثار راه‌اندازی این مرکز نیز افزود: اقدام برای راه‌اندازی این مرکز بسیار مهم است چرا که این کار می‌تواند امنیت شبکه را بالا ببرد و مخاطرات و آسیب‌ها به شبکه را کاهش دهد.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع مهر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.