نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان امکان سوزاندن مازوت را ندارند

نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان امکان سوزاندن مازوت را ندارند

مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان همزمان با برخی موضوعات مطرح شده درخصوص استفاده از مازوت در برخی نیروگاه‌ها و آلایندگی هوای کلانشهرها، اظهار کرد: هیچ یک از نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان مازوت نمی‌سوزانند و به هیچ وجه حتی امکان استفاده از مازوت به عنوان سوخت جایگزین را ندارند.

به گزارش امواج‌برتر به نقل از ایسنا، محسن امیری در واکنش به برخی موضوعات مطرح شده درخصوص استفاده برخی از نیروگاه‌های کشور از سوخت مازوت و تاثیر منفی استفاده از مازوت بر آلودگی هوای تهران و کلانشهرها بیان کرد: بنیاد مستضعفان در حال حاضر دارای هفت نیروگاه در سراسر کشور است که با ظرفیت تولید ۴۰۲۰ مگاوات، حدود ۷ درصد برق کشور را تامین می‌کند.

 وی افزود: این درحالی است که سوخت پنج نیروگاه زیرمجموعه این هلدینگ گاز، یک نیروگاه در منطقه قلعه گنج، خورشیدی و نیروگاه چابهار، به دلیل عدم وجود گاز در آن منطقه، گازوئیل است.

مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان با رد هرگونه مصرف مازوت در نیروگاه‌های زیرمجموعه این هلدینگ ذکر کرد: نوع طراحی نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان به‌گونه‌ای است که در صورت قطعی گاز یا هر اتفاق دیگر، هیچ یک از این نیروگاه‌ها، امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را به دلیل عدم دارا بودن تجهیزات متناسب با سوخت مازوت ندارند.

وی اضافه کرد: از میان نیروگاه‌های بنیاد، نیروگاه شهید مدحج (زرگان) در شهر اهواز پیش از واگذاری به بنیاد مستضعفان، امکان استفاده از مازوت را به عنوان سوخت جایگزین داشت که پس از واگذاری این نیروگاه به بنیاد مستضعفان، تجهیزات استفاده از مازوت، از مدار تولید آن خارج شد و این نیروگاه نیز به هیچ وجه امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را ندارد.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع گروه خبر امواج‌برتر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.