سرمایه‌گذاری، پیش‌نیاز توسعه هوش مصنوعی در صنعت نیرو

هوش مصنوعی در صنعت برق

رئیس پژوهشگاه نیرو با تاکید بر توسعه زیست‌بوم هوش مصنوعی در صنعت برق، اجرای آن را نیازمند زیرساخت‌هایی دانست که با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری میسر می‌شود و ادامه داد: ما بدون این زیرساخت‌ها نمی‌توانیم انقلاب صنعتی را همراهی کنیم و برای آن نیاز به سرمایه‌گذاری است.

به گزارش امواج برتر به نقل از ایسنا؛ دکتر مجید عمیدپور در نخستین رویداد به کارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید برق؛ تحولات و نوآوری‌ها که صبح امروز ششم خرداد ماه در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد، پژوهشگاه نیرو را یک نهاد علمی وزارت نیرو و صنعت برق توصیف کرد و افزود: توسعه فناوری‌های نوین از ماموریت‌های این پژوهشگاه است که حرکت در این حوزه آغاز شده ولی سرعت تغییر و تحولات فناوری آن چنان بالا است که لازم است ما در این حوزه‌ها متمرکز شویم. 

عمیدپور، با بیان اینکه فعالیت‌های این پژوهشگاه با همراهی دانشگاه‌ها در حال انجام است، ادامه داد: صنعت برق به عنوان مؤلفه توسعه جامعه بشری مهم است؛ از این رو نیاز است تا به طور جدی به آن توجه شود و در دنیا سرمایه‌گذاری‌های زیادی داشته است. 

رئیس پژوهشگاه نیرو با تاکید بر اینکه برای به کارگیری هوش مصنوعی، باید خود را سازگار کنیم، خاطرنشان کرد: از هوش مصنوعی با نام انقلاب چهارم صنعتی یاد می‌شود و گردش مالی آن تا ۲۰۳۰ بالغ بر ۲ هزار میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

وی چت جی پی تی، شبکه‌های اجتماعی چون یوتیوب و غیره، خودروهای خودران، ترجمه زبان ماشینی، تبدیل صوت به متن و برعکس را از مصادیق هوش مصنوعی دانست و یادآور شد: ابن فناوری می‌تواند ما را در پایش از راه دور، افزایش ظرفیت و راندمان یاری کند و این اقدامی است که در شرکت زیمنس برای پایش و کنترل با استفاده از هوش مصنوعی در ابعاد وسیع اجرایی می شود.

عمیدپور با تاکید بر توسعه زیست‌بوم هوش مصنوعی در صنعت برق، اجرای آن را نیازمند زیر ساخت‌هایی دانست که با حمایت معاونت علمی میسر می‌شود، ادامه داد: ما بدون این زیر ساخت‌ها نمی‌توانیم انقلاب صنعتی را همراهی کنیم و برای آن نیاز به سرمایه گذاری است.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع گروه خبر امواج برتر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.