رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

دغدغه جدی پدافند غیرعامل، تامین سوخت نیروگاه‌ها در فصل سرد است

دغدغه جدی پدافند غیرعامل تامین سوخت نیروگاه‌ها در فصل سرد

رییس سازمان پدافند غیرعامل در دیدار وزیر نیرو، تامین سوخت نیروگاه‌ها به ویژه در فصل سرد سال را از جمله دغدغه‌های جدی پدافند غیرعامل اعلام کرد و افزود: این سازمان برای مدیریت این مشکل راهکارهای جدی را پیشنهاد داده که اجرا و عملیاتی شدن آن نیازمند اراده وزارت نیرو است.

به گزارش امواج‌برتر و به نقل از ایرنا، سردار غلامرضا جلالی در دیدار علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با ارایه گزارشی از اقدامات عمده انجام شده در موضوع پدافند غیرعامل در بخش‌های آب و برق به تبیین نقش و اهمیت پدافند غیرعامل در این حوزه پرداخت.

 رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: وزارت نیرو متولی بخشی از زیرساخت‌های حساس، حیاتی و مهم کشور است که ارتباط مستقیمی با خدمت‌رسانی به مردم دارد و از این نظر بسیار حایز اهمیت است.

سردار جلالی مهم‌ترین اهداف پدافند غیرعامل در بخش انرژی را ارتقای تاب‌آوری و تضمین تداوم خدمت‌رسانی در زمان تهدیدات و بحران‌ها برشمرد و گفت: زیرساخت‌هایی که خدماتی حیاتی به مردم را ارایه می‌کنند باید تحت هر شرایطی این خدمت‌رسانی را به شکل مطلوب و مستمر ارایه کنند.

وی با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی تامین گاز برای نیروگاه‌ها در فصل زمستان و حل تعارض بین دستگاهی در کارکرد نیروگاها با سوخت مایع، عنوان کرد: تامین سوخت نیروگاه‌ها به ویژه در فصل سرد سال از جمله دغدغه‌های جدی پدافند غیرعامل است که این سازمان برای مدیریت آن راهکارهای جدی را پیشنهاد داده است که اجرا و عملیاتی شدن آن نیازمند اراده وزارت نیرو است.

سردار جلالی در ادامه با اشاره به آثار بلندمدت تغییرات اقلیمی بر کشور بر ضرورت اصلاح و بروزرسانی نظام حکمرانی آب با نگاه ملی اشاره کرد و ذکر کرد: ضرورت دارد تا مدل حکمرانی آب در کشور متناسب با کاهش سطح نزولات آسمانی مورد بازنگری قرار گیرد.

وی در این گفت وگو به موضوع اقتصادی سازی تولید برق و گسترش تولید برق با نیروگاه‌های جدید اشاره و تصریح کرد:  تهیه طرح‌های مدیریت بحران برای شرایط کمبود برق و بررسی نحوه تامین اولویت‌های اصلی برای مردم باید در دستور کارجدی وزارت نیرو باشد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور بر ضرورت تعامل با مجلس شورای اسلامی برای رفع نارسایی‌های بودجه ای صنعت برق در برنامه بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید و اظهار کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در راستای صیانت از تداوم کارکردهای زیرساخت‌های حیاتی حداکثر همکاری را با وزارت نیرو به عمل خواهد آورد.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو نیز در این دیدار با قدردانی از اقدامات سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه پدافند سایبری و زیستی بر ضرورت رعایت الزامات پدافند غیرعامل در امور مهندسی، طراحی و اجرای صنعت آب و برق تاکید کرد.

رعایت الزامات پدافند غیرعامل در تدوین طرح‌های مرتبط با وزارت نیرو و اخذ مجوزها لازم از سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز از جمله مواردی بود که از سوی محرابیان ضروری عنوان شد.

در ادامه طرفین بر برگزاری جلسات عملیاتی دوره‌ای به منظور اولویت‌بندی و پیشبرد برنامه‌های پدافند غیرعامل در وزارت نیرو از جمله موضوعات مربوط به تهدیدات سایبری در صنعت برق با حضور ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور و وزیر نیرو تاکید کردند.

تهیه و راهبری طرح مدیریت بحران و پایداری و استمرار خدمات آب و برق با مشارکت و همکاری سازمان پدافندغیرعامل کشور و سایر دستگاه‌های مسوول نیز از جمله مسایل مطرح شده در این جلسه بود.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع ایرنا
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.