خارج شدن نیروگاه سد زاینده رود از مدار در گرو کاهش ۳ متری ارتفاع آب

خارج شدن نیروگاه سد زاینده رود از مدار در گرو کاهش 3 متری ارتفاع آب

معاون بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ظرفیت ۱۳ درصدی آب در سد زاینده رود، اعلام کرد: اگر حدود ۳ متر دیگر از ارتفاع مخزن کاهش یابد نیروگاه این سد از مدار تولید خارج می‌شود.

به گزارش امواج‌برتر، محمود چیتیان درباره آخرین وضعیت سد زاینده رود اعلام داشت: ذخیره مخزن سد زاینده‌رود امروز به ۱۸۵ میلیون مترمکعب رسید و ورودی به آن هم اکنون ۶ مترمکعب بر ثانیه است.
وی در ادامه افزود: ارتفاع آب سد زاینده رود هم اکنون ۲۰۱۹ متر از سطح تراز دریا است و اگر حدود سه متر دیگر از ارتفاع مخزن کاهش یابد، ناچار می‌شویم نیروگاه این سد را از مدار تولید خارج کنیم.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان یادآور شد: با توجه به خروجی ۱۷ متر مکعب آب از سد زاینده رود برای آب شرب، نیروگاه برقابی سد زاینده رود همچنان در مدار تولید قرار دارد.
سد زاینده رود با ظرفیت اسمی یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب به عنوان یکی از اصلی‌ترین سدهای مرکز کشور و تأمین کننده آب آشامیدنی، محیط زیست، کشاورزی و صنعت در منطقه مرکزی ایران است. این سد قوسی شکل که سال ۱۳۴۹ به بهره‌برداری رسید در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان در شهرستان چادگان قرار دارد.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع مهر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.