معاون آبفا خبر داد؛

تولید برق از ۱۸۶ هزار کیلوگرم گاز گلخانه‌ای در تهران

تولید برق از ۱۸۶ هزار کیلو گاز گلخانه‌ای در تهران

معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران از تبدیل ۱۸۶ هزار کیلوگرم گاز گلخانه‌ای متان به برق، توسط چهار واحد ۵ مگاواتی، در بزرگترین نیروگاه بیوگاز کشور خبر داد.

به گزارش امواج‌برتر ، با اشاره به اینکه برق تولید شده در این نیروگاه از گاز حاصل از تصفیه پساب است، گفت: گاز متانی که در فرایند تصفیه فاضلاب تولید می‌شود در نیروگاه chp (تولید همزمان برق و حرارت) به برق تبدیل شده و علاوه بر تزریق به شبکه برق در تصفیه خانه نیز استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این نیروگاه شامل ۴ واحد با توان تولید ۵ مگاوات ساعت در روز است گافزود: تصفیه خانه جنوب تهران ۷۰ درصد برق مورد نیاز خود را از این نیروگاه گرفته و فقط ۳۰ درصد را از شبکه سراسری خریداری می‌کند که این روند در زمان اعمال محدودیت‌های سراسری در کشور، مانع از بروز خاموشی در تابستان امسال در تصفیه خانه شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت فاضلاب تهران با بیان اینکه تصفیه خانه جنوب تهران روزانه ۵۰۰ هزار مترمکعب پساب را در اختیار کشاورزان دشت ورامین قرار می‌دهد در ادامه اضافه کرد: یکی از بخش‌های تصفیه فاضلاب بخش هوازی است که اگر فعالیت این بخش به دلیل قطعی برق متوقف شود بوی بد و شدیدی متساعد خواهد شد که آلودگی محیط را به همراه دارد.

احتشامی ذکر کرد: احداث این نوع نیروگاه از ایجاد خسارت در لایه ازون جلوگیری خواهد کرد، زیرا برای تولید برق باید از گازهای گلخانه‌ای استفاده کرد بنابراین این گازها به محیط وارد نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برق تولیدی این نیروگاه به‌صورت تضمینی خریداری می‌شود گفت: هر کیلووات ساعت برق این نیروگاه با قیمت ۱,۴۰۰ تومان به شرکت ساتبا فروخته می‌شود.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع مهر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.