مدیرعامل شرکت برق حرارتی خبر داد؛

تامین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها با تلاش وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای

طبق نتایج تحقیقات نصب فیلتراسیون در نیروگاه‌ها بی‌فایده است

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی ایران اعلام کرد: تلاش مجدانه‌ای برای تامین سوخت نیروگاه‌ها در زمستان توسط وزارت نیرو، وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش در جریان است.

به گزارش امواج‌برتر و به نقل از ایرنا، محسن طرزطلب افزود: اگرچه در حال حاضر نسبت به سال گذشته حجم مخازن سوخت مایع نیروگاه‌ها کمتر است اما برنامه‌ریزی وسیعی صورت گرفته تا پیش از رسیدن فصل زمستان مخازن سوخت تکمیل شوند.

وی در ادامه گفت: وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش همه تلاش خود را بکار گرفته‌اند تا مخازن سوخت نیروگاهی تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی اظهار کرد: نگرانی ما این است که در زمستان شدت سرما موجب افزایش مصرف گاز مردم و افت فشار در نیروگاه‌ها شود که برای این موضوع نیز درحال رایزنی و برنامه‌ریزی هستیم.

طرزطلب بیان کرد: همه مسوولان در تلاشند تا با اقدام‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسب چنانچه در زمستان حادثه یا مشکلی ایجاد شد، اجازه ندهند نیروگاه‌ها بدون سوخت بمانند.

وی در ادامه افزود: اکنون اقدام‌های خوبی درحال انجام است تا در زمستان دچار مشکل نشویم و نیروگاه‌ها بتوانند برق را تامین کنند.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی درباره امکان استفاده از میعانات در نیروگاه‌ها هم افزود: در حال حاضر طرحی در برخی نیروگاه‌ها در حال مطالعه است که اگر به نتیجه صددرصدی برسد، آن را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش امواج‌برتر، مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران ۲۲ شهریورماه با اشاره به اینکه ۸۰ درصد گاز تولیدی کشور در بخش خانگی مصرف می‌شود، گفته بود که «اگر مدیریت مصرف از طرف مشترکان بخش خانگی و تجاری انجام نشود، در زمستان شاهد قطع گاز و برق خواهیم بود.»

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع ایرنا
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.