بومی‌سازی دستگاه کلیدی برای توسعه زیرساخت اینترنت در کشور

انتقال‌دهنده پرظرفیت از جمله دستگاه‌های کلیدی برای توسعه زیرساخت اینترنت است که محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به بومی‌سازی این محصول شده‌اند.

به گزارش امواج برتر به نقل از ایسنا، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان «روتر» یا «انتقال‌دهنده پر ظرفیت» را دستگاهی دانست که برای دریافت، تجزیه، تحلیل و انتقال بسته‌های اطلاعات و داده در یک شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد و گفت: این دستگاه مانند یک دروازه برای اطلاعات و داده عمل می‌کند و  انتقال دهنده پرظرفیت، ظرفیت انتقال حجم بیشتری از داده و بسته‌های اطلاعاتی را دارد.

وی ادامه داد: روتر (انتقال دهنده) پرظرفیت دستگاهی است که در زیرساخت مرتبط با فناوری اطلاعات و اینترنت، در زمینه حمل و نقل اطلاعات و داده کاربرد دارد. استفاده از این دستگاه به حدی گسترده است که تمام سازمان‌ها، ارگان‌ها، شرکت‌های دولتی و خصوصی را در بر می‌گیرد. در واقع در هر خانه یا نهادی که دو کامپیوتر وجود دارد که تشکیل یک شبکه را می‌دهند، این دستگاه نیز مورد نیاز است.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، یزدانی با اشاره به طراحی و ساخت روتر در این شرکت افزود: دستگاهی که در این شرکت تولید شده است، تا ۱۶۰ گیگ بر ثانیه قدرت دارد و حدود ۲۰ درصد از نمونه مشابه خارجی ارزانتر است، ضمن آنکه این محصول دانش‌بنیان دو سال ضمانت دارد و به همراه خدمات پس از فروش به مشتری عرضه می‌شود. 

منبع ايسنا
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.