ابلاغ دستورالعمل سختی کار در محیط‌های نامتعارف برق و نیرو

ابلاغ دستورالعمل سختی کار در محیط‌های نامتعارف برق و نیرو

وزیر نیرو دستورالعمل نحوه پرداخت فوق‌العاده سختی کار و کار در محیط‏‌های غیرمتعارف را برای اجرا به شرکت‌‏های مادر تخصصی، ساتبا، موسسات و مراکز آموزشی و پژوهشی ابلاغ کرد.

به گزارش امواج‌برتر و به نقل از وزارت نیرو، این دستورالعمل که جایگزین بند ۵-۵ دستورالعمل اجرایی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در صنعت آب و برق می‏‌شود، به منظور بهره‌‏مندی کارکنان از فوق‌العاده سختی کار و کار در محیط‏‌های غیرمتعارف تدوین شده است.

هدف از ابلاغ این دستورالعمل ایجاد محیط کار مناسب و ارتقای شرایط بهداشتی و ایمنی برای متصدیان مشاغل، جبران خدمات متصدیان مشاغلی که با وجود رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در هنگام انجام وظایف و مسوولیت‏‌های محوله در معرض آسیب‌های روحی و جسمی قرار می‌گیرند و تعیین عوامل فوق‌العاده سختی کار و کار در محیط‏‏‏‏‏‌های غیرمتعارف و اهمیت آنها است.

بنا بر این گزارش، این دستورالعمل در حوزه ستادی وزارت نیرو، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، شرکت‌‏های مادرتخصصی و شرکت‌های تابعه (دولتی) و مؤسسات و مراکز آموزشی و پژوهشی وزارت نیرو اجرایی می‌شود.

مسوولیت اجرای این دستورالعمل در حوزه ستادی وزارت نیرو برعهده معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو، در شرکت‏‌های مادرتخصصی و شرکت‏‌های تابعه (دولتی) برعهده مدیرعامل و در ساتبا، موسسات و مراکز آموزشی و پژوهشی وزارت نیرو برعهده روسای مربوطه است.

مسوولیت نظارت بر حسن اجرا در شرکت‏‌های مادرتخصصی و شرکت‌های تابعه (دولتی) زیرمجموعه را مدیران عامل شرکت‌های مادرتخصصی مربوطه بر عهده دارند. مسوولیت نظارت عالیه برحسن اجرای این دستورالعمل نیز برعهده معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو است.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع وزارت نیرو
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.