آغاز پویش سراسری «با انرژی» با ط‌رح‌های تشویقی و جوایز نفیس از نیمه اردیبهشت

طرح نشویقی

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به آغاز پویش با انرژی از اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف و لزوم آمادگی صنعت برق برای تامین برق تابستان خبر داد.

به گزارش امواج برتر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی در نشست برخط که با حضور معاون هماهنگی توزیع توانیر و معاون بازار برق ایران با مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق برگزار شد، بر لزوم آمادگی شرکت‌ها برای تامین برق تابستان و گذر از اوج بار تابستان تاکید کرد.


وی با اشاره به پیش‌بینی مشوق‌هایی برای صنایع خاطرنشان کرد: صنایع در صورت استفاده از مولد خورشیدی و اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف، با ضرایب تشویقی ١.٣ برابر از معافیت در طرح‌های مدیریت مصرف برخوردار می‌شوند.


مدیرعامل توانیر در خصوص فراهم کردن امکان ترانزیت برق مولدهای تولید پراکنده در خارج از دوره تعهد گفت: برق تولیدی آنها می‌تواند از طریق عقد قرارداد با شهرک‌های صنعتی و جهت رفع محدودیت دیگر نقاط، عرضه شود.


رجبی مشهدی به مدیران عامل شرکت‌های توزیع یادآور شد، برخی از صنایع انرژی بر بخش توزیع، مشمول ماده ۴ قانون مانع زدایی از صنعت برق می‌شوند و مکلف هستند تا سال ١۴٠۴ نسبت به احداث نیروگاه‌های خود تامین اقدام کنند.


وی با تاکید بر لزوم تکمیل هوشمندسازی مدیریت مصرف برق ادارات دولتی پیش از فرارسیدن ایام اوج بار، استفاده کامل از ظرفیت‌های صرفه جویی برق ادارات را حائز اهمیت دانست.


رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: مشترکان بخش کشاورزی که بیش از ۵ ساعت با صنعت برق همکاری کنند، علاوه بر رایگان شدن برق ایام تابستان مشمول دریافت پاداش صرفه جویی تا ٢ هزار تومان به ازای هر کیلووات ساعت خواهند شد.


مدیرعامل توانیر در پایان به تبیین چگونگی شرکت در پویش با انرژی و کسب امتیاز و اختصاص جوایز و پاداش صرفه جویی به مشترکان خانگی پرداخت مشارکت فعال روابط عمومی‌های صنعت برق در این خصوص و بهره‌گیری از برنامه‌ها و راهبردهای مدیریت مصرف برق را مورد تاکید قرار داد.

این خبر چقدر مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

منبع گروه خبر امواج برتر
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، بخش‌های موردنیاز با * مشخص شده‌اند.