مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,25 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 269منبع: روابط عمومي توزيع نيروي برق خراسان
کد خبر : 10007816 09:26:00 | 1398/6/6

همزمان با سومین روز گرامیداشت هفته دولت، عملیات اجرایی و بهره برداری از ۲۶۸ پروژه برق‌رسانی در سطح شهرها و روستاهای استان خراسان رضوی با اعتباری بالغ بر ۶۶۶ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی در مراسمی که با حضور مدیرعامل، معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار شهرستان سبزوار و تعدادی از مسوولان و مقامات محلی در شهرستان سبزوار برگزار شد،ضمن افتتاح پروژه‌های این شهرستان از محل پروژه روشنایی معابر بزرگراه ابریشم، مهندس ذبیحی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی، طی سخنانی علاوه بر تبریک هفته دولت ، این پروژه ها را در قالب احداث و توسعه شبکه ،نصب تجهیزات، روشنایی معابر ، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، بزق رسانی روستایی، رفع افت ولتاژ و ... برشمرد که در سطح استان کار شده است. وی افزود: برای بهره برداری از این پروژه ها ۱۱۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ۱۴۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث شده و تعداد ۱۸۰ دستگاه ترانسفورماتور نصب شده است.

مهندس ذبیحی در ادامه به پروژه مهم قبض سبز اشاره کرد و با بیان این مطلب که خوشبختانه با همکاری مردم و تلاش همکاران در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد اطلاعات تلفن های مشترکین جمع آوری شده است ، افزود: از ابتدای مهرماه هیچ‌گونه قبضی در استان صادر نمی‌شود و اطلاعات مصرف برق توسط پیامک به اطلاع مشترکان خواهد رسید .
وی همچنین از پروژه هوشمندسازی شبکه‌ها به‌عنوان یکی از مهمترین پروژه‌هایی که تاثیر مهمی در قابلیت اطمینان شبکه و کاهش زمان خاموشی‌ها خواهد داشت، یاد کرد و ابراز امیدواری نمود تا پایان سال حدود ۳۰۰ نقطه به تجهیزات اتوماسیون مجهز شوند.
لازم به ذکر است شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی با دارا بودن طولانی‌ترین شبکه‌های توزیع در سطح کشور (حدود ۴۲۰۰۰ ) خدمات خود را به تعداد ۱۲۷۰۰۰۰ مشترک ارايه می نماید.

()