مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,4 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 469منبع: ايرنا
کد خبر : 10007752 10:27:00 | 1397/7/9

معاون توسعه صنعت و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های اولیه برای راه‌اندازی شهرهای هوشمند در کشور گفت: کنتورهای آب و برق برخی مناطق تهران در نخستین گام هوشمندسازی می‌شود.

 

عبدالرضا بهادری فرد روز یکشنبه در جمع مدیران فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تحقق این امر به عقد تفاهم‌نامه با وزارت نیرو نیاز دارد، افزود: استفاده از اینترنت اشیا برای کاهش مصرف حامل های انرژی از اهداف این طرح است. 

وی با دعوت از شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت اشیا برای سرمایه گذاری و مشارکت در این طرح، اضافه کرد: در صورت موافقت شرکت‌های خدمات‌رسان استانی می توان در شهرهای بزرگ کشور نیز این طرح را اجرا کرد. 
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران از اجرای طرح نوآفرین در کشور خبر داد و گفت: این طرح با هدف حمایت از فعالان حقیقی و حقوقی حوزه ICT کشور و بارور کردن ظرفیت های موجود در استان ها اجرا می شود. 
بهادری ادامه داد: مشارکت شرکت های بزرگ برای شناسایی شرکت های کوچک، برگزاری رویدادهای استانی، توسعه صندوق های سرمایه ‌گذاری کارآفرینی و توسعه فرصت اشتغال در 31 استان کشور از جمله اهداف طرح نوآفرین است. 
وی افزود: پنج قطب دیجیتال در استانداردهای بین المللی با توجه به تسهیلاتی که برای سرمایه گذاری در این مناطق وجود دارد، در کشور ایجاد می شود و آذربایجان غربی نیز دارای این ظرفیت است. 
در این جلسه در خصوص ظرفیت‌های فناوری اطلاعات آذربایجان غربی و ضرورت توجه به ظرفیت های دیجیتال این استان بحث و تبادل نظر شد. 
هوشمندسازی کنتورها در راستای کاهش مصرف انرژی از جمله مهمترین اقدامات توسعه ای در دنیای فناوری اطلاعات به شمار می رود و در دستور کار دولتمردان قرار دارد. 

()