مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1919منبع: بایت
مطالب خواندنی > کامپیوتر

رايانه را قفل کنيد!

کد خبر : 1000721 09:32:17 | 1393/8/28

يکي از نگراني‌هاي دائمي درباره رايانه‌ها، حفظ حريم شخصي و امنيت اطلاعات موجود در هاردديسک است. علاوه بر اين، هر رايانه مي‌تواند کاملا شخصي باشد و نبايد هر کسي بتواند به آن دسترسي داشته باشد.

استفاده از کلمات عبور براي سيستم‌عامل، رمز کردن فايل‌هاي شخصي، استفاده از دستگاه تشخيص اثر انگشت يا تشخيص چهره و موارد ديگر از جمله روش‌هايي هستند که براي بالا بردن امنيت رايانه و محدود کردن سطوح دسترسي کاربران گوناگون يک يا چند رايانه به کار گرفته مي‌شود. يکي از روش‌هاي قديمي و در عين حال کاربردي براي بالا بردن ضريب امنيتي رايانه، استفاده از قفل‌هاي سخت‌افزاري است. پيش‌تر از اين، بسياري از نرم‌افزارها به وسيله يک قفل سخت‌افزاري و از طريق پورت COM محافظت مي‌شدند. اين نرم‌افزارها تنها در رايانه‌هايي کار مي‌کردند که قفل سخت‌افزاري به آن‌ها متصل بود. حال مي‌توان از همين روش براي ايمني کل رايانه بهره‌برداري کرد.

نرم‌افزار Predator يکي از نرم‌افزارهايي است که مي‌تواند براي رايانه شما يک قفل سخت‌افزاري ايجاد کند. اين قفل سخت‌افزاري، يک حافظه فلش معمولي است.

ابتدا نسخه مناسب 32 يا 64 بيتي از اين نرم‌افزار را دانلود و روي رايانه خود نصب کنيد. سپس فلش مورد نظر خود را که قصد داريد به قفل سخت‌افزاري رايانه شما تبديل شود، به رايانه وصل نماييد.

دقت داشته باشيد که حافظه فلش نيـازي به فرمت شدن ندارد و اطلاعات شما کاملا دست‌ نخورده روي آن باقي مي‌مانـد، پس نيازي به نگراني در مورد اطلاعات موجود در آن نيست.

حال نرم‌افزار را فعال کرده و حافظه فلش متصل شده را به عنوان کليد سخت‌افزاري رايانه خود انتخاب کنيد. از اين لحظه به بعد، سيستم‌عامل تنها در شرايطي کار مي‌کند که اين حافظه فلش به رايانه متصل باشد.

نرم‌افزار در بازه‌هاي سي ثانيه‌اي اتصال اين حافظه فلش را به رايانه بررسي مي‌کند. البته اين زمان قابل تنظيم است. براي هر رايانه مي‌توان قفل‌هاي سخت‌افزاري متعددي ايجاد کرد. در صورتي که اين حافظه فلش از رايانه جدا شود، به محض ورود هر دستور به سيستم‌عامل، پيامي مبني بر ممنوع بودن دسترسي، نمايش داده مي‌شود. هر اقدامي توسط فرد غيرمجاز در Log اين برنامه ذخيره مي‌شود. در صورت تمايل مي‌توانيد نسخه رايگان اين نرم‌افزار را از نشاني زير دريافت کنيد.

 

http://goo.gl/xWrnfB

(0)