مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,26 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 835منبع: برق نيوز
کد خبر : 10007476 09:46:00 | 1397/3/13

معاون راهبری شرکت تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با رد خبر سهم بالای نیروگاه‌ها در آلایندگی، گفت: از آنجايي‌که دی اکسید کربن گاز گلخانه‌ای و محصول فرآیند احتراق می‌باشد، بنابراین جزو گاز‌های آلاینده محسوب نمی‌شود.

 به گزارش امواج برتر به نقل از برق نيوز، عبدالرسول پیشاهنگ، درباره صحت و سقم خبر انتشار یافته مبنی بر سهم بالای نیروگاه‌ها در انتشار گاز دی اکسید کربن، گفت: از آنجائیکه دی اکسید کربن گاز گلخانه‌ای و محصول فرآیند احتراق می‌باشد، بنابراین جزو گاز‌های آلاینده محسوب نمی‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به رشد مصرف برق طی سال‌های اخیر و افزایش ناگزیر مصرف سوخت در نیروگاه‌ها، میزان انتشار با افزایش انرژی تولیدی افزایش خواهد یافت که این انرژی از سال ۸۰ تا ۹۶ به میزان ۷۵ درصد رشد داشته است.
پیشاهنگ با بیان اینکه میزان رشد مصرف سوخت ۶۸ درصد بوده است، تصریح کرد: لازم به ذکر است با توجه به انجام اقدامات ارتقاء راندمان، بهسازی و بهبود کیفیت بهره‌برداری در نیروگاه‌ها، میزان ضریب انتشار (CO۲) گاز دی اکسید کربن از سال ۹۰ تا ۹۶ از ۶۳۱ گرم بر کیلووات ساعت به ۵۹۲ گرم بر کیلووات ساعت کاهش یافته است و پیش بینی می‌شود با انجام پروژه‌های تبدیل ۹۳ واحد گازی به سیکل ترکیبی و اجرای طرح بازتوانی نیروگاه‌های قدیمی و کم بازده تا پایان سال ۱۴۰۴ این میزان به ۴۹۸ گرم بر کیلووات ساعت تقلیل یابد.
()