مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,1 بهمن 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 408منبع: پاون
کد خبر : 10007469 10:04:00 | 1397/3/6

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: مشترکان خراسان شمالی، سال گذشته بالغ بر 2 میلیارد کیلووات ساعت انرژی مصرف کردند.

به‌‌گزارش امواج برتر به نقل از پاون، «علیرضا صبوری» با اشاره به بحران کم‌آبی امسال از احتمال به‌هم خوردن موازنه تولید و مصرف انرژی در ایام پیک سالانه خبر داد و گفت: اگر مدیریت مصرف انرژی را لحاظ نکنیم، با خاموشی گسترده برق مواجه خواهیم شد.
این مقام مسئول یکی دیگر راه‌های جبران کمبود انرژی را وارد کردن انرژی از کشورهای دیگر دانست و تصریح کرد: برق، حکم کالای ایرانی را دارد و برای تحقق شعار سال که حمایت از کالای ایرانی است، باید با صرفه‌جویی بیشتر، این کالا را قدر بدانیم.
وی با بیان این که هر ایرانی با خاموش کردن یک لامپ اضافه در ساعات اوج مصرف می تواند به عبور موفق از بحران انرژی کمک کند، اظهار داشت: برای کنترل میزان مصرف مصرف کنندگان عمده برق نیز تمهیداتی اندیشیده شده تا در روزهای گرم سال مجبور به اعمال خاموشی نشویم.
وی در ادامه سخنانش با ذکر نمونه‌ای از میزان مصرف گفت: مشترکان خراسان شمالی، سال گذشته بالغ بر 2 میلیارد کیلووات ساعت انرژی مصرف کردند که برای تولید این میزان انرژِی 500 میلیون لیتر سوخت مورد استفاده قرار گرفته است.
علیرضا صبوری با این توضیح، مدیریت مصرف انرژی را اقدامی در جهت حفظ منابع سوختی و کاهش آلایندگی زیست محیطی نیز عنوان کرد و از همه مشترکان برق استان خواست تا برای گذر سلامت از پیک بار امسال، مصارف انرژی خود را مدیریت کنند.
()