مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 546منبع: پاون
کد خبر : 10007421 09:27:00 | 1397/2/11

نوزدهمين جلسه شوراي راهبري مديريت استراتژيك صنعت برق كشور با حضور جمعي از مديران شركت توانير و اعضاي شوراي مديريت استراتژيك صنعت برق در توانير برگزار شد.

به‌گزارش امواج برتر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در اين جلسه برخي شاخص‌هاي KPI صنعت برق در خصوص مركزيت تبادل برق در منطقه، انطباق فعاليت‌ها با ملاحظات زيست محيطي، ايمني و سلامتي و اتوماسيون و هوشمندسازي شبكه برق مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
در ابتداي اين جلسه شاخص‌هاي هدف مركزيت تبادل برق در منطقه پيشنهاد شده از سوي دفتر تجارت خارجي برق با حضور دكتر گوهري صدر مديركل اين دفتر مورد بحث و بررسي قرار گرفت و در نهايت «سهم ايران از تبادلات برق»، «نرخ رشد حجم تجارت نسبت به سال قبل»، «كل برق تبادل شده ساليانه»، «رشد تبادل برق ساليانه»، «درصد بهره‌برداري از ظرفيت تبادل برق با كشورهاي همسايه» و «وضعيت تجارت برق ايران در منطقه» به‌عنوان شاخص‌هاي اين بخش با اجماع نظر اعضا نهايي شد.
همچنين شاخص «حجم برق تبادلي در سال» از هدف مركزيت تبادلي برق در منطقه كه از سوي كارگروه تجارت خارجي برق به‌صورت «درصد تجارت برق به كل برق توليدي كشور» تغيير يافته بود با اجماع نظر اعضا حذف شد.
سپس سیداعتضاد مقيمي مدير كل دفتر نظارت بر بهداشت، ايمني و محيط زيست شركت توانير به جاي شاخص «ضريب وفور حادثه» شاخص «ضريب تكرار حادثه» از هدف انطباق فعاليت‌ها با ملاحظات زيست محيطي ايمني و سلامتي را با اين توضيح كه هم به لحاظ معنايي و هم تقارن با فرمول، عنوان بهتري است پيشنهاد داد كه بعد از بحث و تبادل نظر اعضا عبارت كامل‌تر «ضريب فراواني حادثه» كه هم شكل لفظي و معنايي شاخص را حل مي‌كند و هم تناسب بهتري با فرمول آن دارد مورد تصويب اعضا قرار گرفت.
در ادامه جلسه شاخص آلاينده‌هاي زيست محيطي مورد بررسي قرار گرفت و در نهايت با اجماع نظرات اعضا مقرر شد دفتر نظارت بر بهداشت، ايمني و محيط زيست به‌عنوان نماينده كارگروه تخصصي معاونت هماهنگي انتقال، تمامي فرمول‌ها شاخص‌هاي هدف انطباق فعاليت‌ها با ملاحظات زيست محيطي، ايمني و سلامتي را مورد بازنگري و اصلاح قرار داده و نتيجه را به همراه فرمول‌ها شاخص‌هاي تغيير يافته و جديد در اسرع وقت به دبيرخانه شورا ارايه كند.
همچنين اين دفتر موظف شد نظرات را در خصوص يك شاخص جديد در زمينه سيستم ارت (Earth) با در نظرگرفتن مشتركان فعلي و جديد به جاي شاخص «تعداد انشعاب‌هاي داراي سيستم Earth به كل انشعاب‌ها» و شاخص‌هاي «ميزان انطباق مبلمان شهري» و «تعداد حوادث انساني منجر به قطع عضو يا فوت در صنعت» مورد بررسي قرار دهد و نتايج را تا قبل از جلسه آتي شورا جهت تصميم‌گيري و نهايي‌سازي ارايه كند.
اين گزارش مي‌افزايد: با توافق اعضا مقرر شد كارگروه‌هاي تخصصي هماهنگي انتقال و توزيع، نظرات تكميلي و اصلاحي خود را در خصوص شاخص‌هاي پيشنهادي دكتر رجبي نماينده كارگروه مديريت شبكه در هدف اتوماسيون و هوشمندسازي شبكه برق تا قبل از جلسه آتي به دبيرخانه منعكس كنند.
در پايان اين جلسه مقرر شد اطلاعات مربوط به فرمول محاسبه شاخص، ستونهاي هدف 97، عملكرد 96 يا 95 و واحد اندازه‌گيري توسط كارگروه تخصصي تكميل و ارايه شود.
()