مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 440منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007380 14:25:00 | 1397/2/2

شرکتی استرالیایی خانه‌ای از مواد بازیافتی ساخته که حافظ محیط زیست است و هزینه انرژی یک سال آن به ۶۹ دلار می‌رسد.

به گزارش امواج برتر و به نقل از خبرگزاری مهر، شرکت استرالیایی Beaumont Concepts یک خانه ارزان را تکمیل کرده که انتشار گاز دی‌اکسید کربن آن کنترل شده است. این خانه در ساحل کیپ پترسون در ویکتوریا قرار دارد و CORE۹ نام گرفته است. این نمونه به‌عنوان راه‌حلی برای مشکل خانه‌سازی ارايه شده و البته به محیط زیست نیز آسیب نمی‌رساند.

این خانه بخشی از پروژه The Cape، یکی از نخستین پروژه‌های خانه‌سازی حافظ محیط زیست در استرالیا است. این پروژه شامل ۲۲۰ بلوک زمین است و افراد فقط می‌توانند خانه‌هایی را در آن بسازند که با استانداردهای خاص طراحی همخوان باشد.
به هرحال نمونه اولیهCORE۹ یک خانه ۱۳۱ مترمربعی با آشپزخانه‌ای نوین، فضای باز ناهارخوری و پذیرایی، سه اتاق خواب، دو حمام، دو تراس و پارکینگ برای دو خودرو است. این خانه طوری طراحی شده تا نور طبیعی را در خانه راه دهد و همچنین تهویه هوا در کل روز ایجاد شود.
این خانه با استفاده از مواد بازیافتی ساخته شده است. همچنین فرایند ساختمان‌سازی دورریز و زباله زیادی نداشت.
علاوه بر همه این موارد درCORE۹سیستم آب داغ خورشیدی، جمع‌آوری آب باران و انرژی خورشیدی استفاده شده است. سقف خانه مجهز به پنل‌های فتوولتايیک است. تخمین زده می‌شود هزینه سالانه انرژی این خانه به ۶۹ دلار می‌رسد.

 

()