مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 500منبع: ايرنا
کد خبر : 10007331 07:58:00 | 1397/1/26

محققان چینی نوع جدیدی از حافظه کامپیوتری را ابداع کردند که امکان تعیین مدت زمان نگهداری اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

به گزارش امواج برتر به نقل از ایرنا، حافظه ROM یا Read only memory امکان ذخیره دايمی اطلاعات و راه‌اندازی صحیح گوشی هوشمند و کامپیوتر را فراهم می‌کند؛ در حالی که حافظه RAM یا Random access memory امکان ذخیره موقت اطلاعات و راه‌اندازی برنامه‌های مختلف را از طریق دسترسی سریع به این اطلاعات در اختیار می‌گذارد.
این دو نوع حافظه مکمل یکدیگرند. یکی از آنها اطلاعات موقت و دیگری اطلاعات دائمی را در خود ذخیره می‌کنند تا در زمان نیاز مورد استفاده قرار گیرند. اما گاهی عدم یکپارچگی این دو نوع حافظه مشکلاتی را برای کاربران فراهم می‌کند. برای نمونه اگر پیش از ذخیره اطلاعات یک سند در حافظه ROM، کامپیوتر را خاموش کنید، با وجود این که سند در حافظه RAM ذخیره شده، به دلیل ماهیت موقت این نوع حافظه، اطلاعات پس از خاموش شدن کامپیوتر از بین می‌رود.
این حافظه جدید، بهترین ویژگی‌های دو نوع حافظه RAM و ROM را به‌طور همزمان در اختیار می‌گذارد. برای نمونه با استفاده از این حافظه می‌توان اطلاعات را برای مدت سه روز روی یک دیسک ذخیره کرد تا پس از انقضای مدت، اطلاعات به‌طور خودکار پاک شوند. این فناوری جدیدی موجب افزایش امنیت اطلاعات شده و امکان ساخت درایوهای فلش سفارشی را فراهم می کند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Nanotechnology منتشر شده است.

()