مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,3 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 545منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007322 09:33:00 | 1397/1/22

مدیرکل دفتر فنی و نظارت شبکه انتقال توانیر از بومی‌سازی تجهیزات حساس صنعت برق در سال ۹۶ در کشور خبرداد.

به گزارش امواج برتر به نقل از خبرگزاری مهر، هاشم علیپور، در همین خصوص از انجام مطالعات پیک ۹۷ خبرداد و گفت: در همین خصوص جلسات متعددی با مدیران عامل ۱۶ شرکت برق منطقه‌ای و شرکت‌های توزیع، نمایندگان معاونت برنامه‌ریزی و هماهنگی توزیع و شرکت مدیریت شبکه برگزار شد که این جلسات در نهایت منجربه ابلاغ پروژه‌های دارای اولویت به شرکت‌ها جهت اجرا شد.
این مقام مسوول به‌منظور پیاده‌سازی تعمیرات و نگهداری بهینه شبکه در صنعت برق، نسبت به انتخاب مشاور داخلی اقدام شده، که این مشاور باید بررسی‌های لازم را جهت انتخاب یک شرکت معتبر بین‌المللی در این حوزه انجام دهد. برای استفاده از تجربیات و انتقال دانش روز دنیا در زمینه محصولات جدید و همچنین حوزه ، بهره‌برداری، تعمیرات و نگهداری شبکه برق، دفتر فنی و نظارت شبکه انتقال توانیر اقدام به برگزاری سمینارهای آموزشی توسط شرکت‌های خارجی(ABB , Siemens ,Pfisterer, Schneider… ، NARI ، SIFANG (در زمینه‌های تعمیرات و نگهداری بهینه، تصفیه شیمیايي روغن، کاهش خوردگی دکل‌های خطوط، تستر مقره، آشنایی با سیستم‌های حفاظتی و سیستم‌های مخابراتی، متعلقات کابل‌های فشار قوی و .. نمود.
مدیرکل دفتر فنی ونظارت شبکه انتقال توانیر همچنین از بومی‌سازی راکتورهای هسته آهنی و هوایی دی تیون بانک‌های خازنی در سال ۹۶ خبرداد و تصریح کرد: این اقدام موفقیتی در خور برای صنعت برق محسوب می‌شود.
علیپور در عین حال از تدوین دستورالعمل‌های لازم در زمینه‌های مرتبط با حوزه انتقال و فوق توزیع خبر داد و گفت: در همین راستا دستورالعمل‌های سرویس و نگهداری برق‌گیر، شبکه زمین، پست‌های GIS، ترموویژن، بهره‌برداری از مقره‌های سیلیکون رابر، آزمون و مشخصات فنی مقره‌های سیلیکون رابر، شستشوی مقره‌های خطوط و پست‌ها، بهره‌برداری و نگهداری از خطوط کابلی، سیستم‌های DC پست‌های انتقال و فوق توزیع تدوین و دستورالعمل‌های پوشش‌های عایقی RTV نیز ابلاغ شد.
وی همچنین از بررسی مستندات سازندگان تپ چنجر ترانس‌های قدرت و مطابقت آنها با استانداردهای مربوطه نیز خبر داد و گفت: مستندات به شرکت‌های برق منطقه‌ای جهت استفاده در شبکه ابلاغ شده است.
مدیر کل دفتر فنی و نظارت شبکه انتقال توانیر از ریزگردها و آثار مخرب آن در شبکه انتقال برق نیز سخن گفت و خاطرنشان ساخت: در سال ۹۶ جلسات متعددی را برای بررسی روش‌های جدید کاهش اثرات ریزگردها و روش‌های مانیتورینگ آنلاین خطوط برگزار کردیم که نتایج اولیه مناسبی داشته و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد آثار مطلوب آن در شبکه برق کشور باشیم.

()