مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,1 آبان 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 489منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007286 07:55:00 | 1397/1/16

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: بیش از ۹۵ درصد تاسیسات آب و برق اکنون در داخل کشور ساخته می‌شود و این روند و سیاست در صنعت آب و برق کشور با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مؤکدا ادامه خواهد یافت.

به گزارش امواج برتر به نقل از خبرگزاري مهر، ستار محمودی، قائم‌مقام وزیر نیرو با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۷ را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند، ولی وزارت نیرو پس از انقلاب اسلامی همواره بر استفاده از تجهیزات ساخت داخل تاکید داشته و در این راستا سرمایه‌گذاری‌های عظیمی را با جلب مشارکت‌های بخش خصوصی انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین وجوه کاری وزارت نیرو این بوده که بازار کار را در اختیار بخش داخلی بگذارد، افزود: در شرایط سخت تحریم‌ها و شرایطی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ایجاد شده بود، وزارت نیرو با پشتیبانی از تولیدات و محصولات داخلی،‌ تجهیزات ساخت داخل را قبل از تولید پیش خرید می‌کرد تا ضمن حمایت از تولید داخلی، کشور را از وابستگی نجات دهد.

محمودی با بیان اینکه وزارت نیرو پس از پیروزی انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را نمود تا ضمن ایجاد حس اعتماد بازار به طراحان و تجهیزات ساخت داخل، نیازهای خود را نیز از سازندگان داخلی تامین کند، افزود: این موضوع سبب شد تا بیش از ۹۵ درصد تاسیسات آب و برق هم اینک در داخل کشور ساخته شود و این روند و سیاست در صنعت آب و برق کشور ادامه خواهد یافت.
این مقام مسوول در ادامه تاکید کرد: اگر قرار باشد در پروژه‌های صنعت آب و برق سرمایه‌گذاری شود، یکی از شروط اساسی، استفاده از تجهیزات ساخت داخل کشور است که به‌عنوان یک امتیاز در نظر گرفته می‌شود و همواره اولویت در پروژه‌ها، استفاده از تجهیزات داخلی است. به تولیدکنندگان داخلی این نوید را می‌دهیم که وزارت نیرو همواره با سیاست ثابت تکیه بر تولید داخل داشته و از آن حمایت می‌کند و مطمئناً بازار کشور در اختیار تولیدات با کیفیت داخلی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو در مقابل این حمایت انتظار دارد تا کالاهای تولید داخل نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند، گفت: این کیفیت نباید افت کند بلکه باید روز بروز بر آن افزوده شود تا کالای ایرانی به عنوان یک برند خوب در بازار جهانی معرفی شود.
ستار محمودی با اشاره به اینکه دولت و وزارت نیرو با جدیت از تولیدات داخلی حمایت خواهند کرد، اظهار داشت: در مقابل، وزارت نیرو نیز انتظار دارد با تقویت دفاتر مهندسی و نظام‌های تحقیق و توسعه و نظام‌های پژوهشی در بخش‌های خصوصی، روز به‌روز بر کیفیت کالای داخلی و خدمات آن افزوده شود تا بازار ایرانی به‌طور کامل در اختیار تولید کننده داخلی قرار گیرد.

()