مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,3 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 445منبع: ايسنا
کد خبر : 10007282 08:37:00 | 1397/1/15

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت: حرکت به سوی توسعه کسب و کارهای نوین در حوزه انرژی و فعال‌سازی بخش خصوصی و بازار بهینه‌سازی و دانش‌بنیان در سال جدید بیش از گذشته مورد توجه ستاد قرار می‌گیرد.

به گزارش امواج برتر به نقل از ايسنا، سیروس وطنخواه درباره اقدامات مدنظر این ستاد در سال جاری اظهار کرد: تمرکز ستاد انرژی در سال 97 در بخش‌های نفت و گاز، تجدیدپذیر، برق، بهینه‌سازی و محیط زیست انرژی است. البته با توجه به شرایط حوزه انرژی کشور بر همه بخش‌ها به اقتضای آن‌ها تاکید خواهد شد. موضوعاتی همچون اکوسیستم نوآوری، شتابدهی، توسعه کسب و کارهای نوین، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه بازار بهینه‌سازی انرژی، توانمندسازی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و نیروهای جوان کشور در این سال مورد تاکید ستاد است.
وطنخواه تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های موجود در حوزه انرژی، حرکت به سوی توسعه کسب و کارهای نوین در حوزه انرژی و فعال‌سازی بخش خصوصی و بازار بهینه‌سازی و دانش‌بنیان بیش از گذشته مورد توجه بیشتر قرار می‌گیرد. همچنین ستاد فعال‌سازی موارد بر شمرده شده را در دستور کار خود قرار می‌دهد. امیدوارم در سال پیش رو خداوند اراده پایدار، بینش کافی و قدرت طراحی اقدامات اجرایی خوبی برای رفع معضلات حوزه دانش‌بنیان انرژی کشور به ستاد و همه دست‌اندرکاران این حوزه عنایت کند.

()