مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 252منبع: روابط عمومي شركت توزيع برق مشهد
کد خبر : 10007248 14:51:00 | 1396/12/21

نخستين دوره مسابقات مهارت شغلی شرکت‌های توزیع منطقه شرق کشور به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد از تاریخ 15/12/96 لغایت 17/12/96 برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات که با حضور شرکت‌های توزیع برق استان خراسان رضوی، استان خراسان شمالی، استان خراسان جنوبی، شمال کرمان، جنوب کرمان، استان سیستان و بلوچستان، سمنان و توزیع برق مشهد برگزار شد. مهندس سعیدی مدیرعامل توزیع برق مشهد طی سخنانی یکی از اهداف برگزاری این مسابقات را ارتقای بهره‌وری صنعت برق عنوان کرد و با اشاره به نقش و جایگاه آموزش گفت: وضعیت امروز ساختمان‌ها، شبکه برق، حوادث جاده‌ای، ایمنی و ارزش‌های اجتماعی ما ناشی از ضعف آموزش‌ها و مهارت‌ها است.
وی در ادامه توجه به مسايل جزيی، مهارت‌آموزی و انجام کارهای کوچک را خاطرنشان کرد و گفت: واژه «هنسی» در کشور ژاپن یعنی از کاربد عذرخواهی کرده و سپس اظهار تاسف و در نهایت آن‌را اصلاح کن و این نکته به فرزندان آنها آموزش داده می‌شود.
آموزش‌ها در ژاپن به گونه‌ای است که در هر حوزه‌ای و حتی در کارهای کوچک مهارت پیدا می‌کنند تا آموزش‌ها در افراد نهادینه شود.
وی در خاتمه گفت: این دوره از مسابقات، آغازی مبارک برای کسب مهارت و نهادینه شدن آن است.
مهندس هاشمی دبیر انجمن صنفی شرکت‌های توزیع برق کشور نیز در این مراسم گفت: آموزش‌ها در کشور ژاپن به گونه‌ای است که ابتدا افراد به‌عنوان کارآموزی طی 2 سال و سپس به‌عنوان کارورز طی 7 سال و در نهایت پس از 9 سال به‌عنوان نیروی ورزیده مشغول کار می‌شوند ضمن اینکه از بازآموزی افراد غفلت نمی‌کنند. وی افزود: امروز ما با مدیریت منابع، خلق منابع، منابع کم و با امکانات موجود باید کارها را انجام و در خدمت مردم باشیم.
لازم به ذکر است پس از پایان مراسم افتتاحیه با حضور کلیه شرکت‌کنندگان مسابقات مهارت شغلی در محل پارک آموزشی توسعه مهارت فنی و مدیریتی شرکت توزیع آغاز گردید.
این گزارش حاکی است مراسم افتتاحیه مسابقات یاد شده در محل پارک آموزشی توسعه مهارت فنی و مدیریتی توزیع برق مشهد برگزار شد.
در این مراسم مهندس هدایتی‌زاده دبیر کمیته مسابقات گفت: شرکت‌کنندگان در این دره از مسابقات در 3 رشته احداث کابل خودنگهدار، جایگزینی کابل خودنگهدار به جای سیم‌های مسی و نصب انشعاب مشترکان مسابقات مذکور با نگاه به سه بخش کیفیت انجام کار، سرعت در انجام کار و ارايه اطلاعات تئوری مرتبط توسط شرکت‌کنندگان برگزار و در پایان به گروه‌های برتر اول و دوم در سه حوزه نصب انشعاب مشترکان احداث شبکه کابل خودنگهدار و جایگزینی سیم مسی با کابل خودنگهدار لوح تقدیر و جوایزی اهدا خواهد گردید.

 

()