مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 355منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007242 07:49:00 | 1396/12/21

یک شرکت فرانسوی دستگاه گرمایشی خاصی را طراحی کرده که از آن می‌توان برای جمع‌آوری و خرید ارز دیجیتال هم استفاده کرد و اتفاقا همین فرایند منبع تولید انرژی گرمایی دستگاه مذکور به حساب می‌آید.

 این دستگاه گرمایشی که QC-۱ نام دارد، مجهز به دو پردازنده گرافیکی AMD است و با استفاده از آن می‌توان هر ماه ارز دیجیتال ether را به ارزش ۱۲۰ دلار جمع‌آوری کرد.
جمع‌آوری و خرید ارز دیجیتال معمولا باعث ایجاد گرمای زیادی در سخت‌افزار رایانه‌های شخصی می‌شود و همین امر باعث شکل‌گیری ایده تولید دستگاه گرمایش خانگی بر مبنای استفاده از همین انرژی گرمایشی شده است.
دستگاه یادشده شبیه به یک رادیاتور سیاه رنگ است که با یک پنجره مشبک و چوبی تزيین شده است. پردازنده‌های گرافیکی مورد استفاده در این دستگاه گرمایشی Sapphire NITRO و  Radeon RX ۵۸۰ نام دارند. ۸ گیگابایت رم هم برای این دستگاه پیش‌بینی شده است.
جمع‌آوری و خرید ارز دیجیتال از طریق این دستگاه بر اساس تنظیمات پیش فرض صورت می‌گیرد، اما کاربر می‌تواند به جای خرید ether از این دستگاه برای خرید ارزهای دیجیتال دیگری مانند litecoin  یا  bitcoinاستفاده کند.
راه‌اندازی این بخاری عجیب به ده دقیقه زمان نیاز دارد و پس از آن به‌طور آنلاین و با استفاده از کابل Ethernet به شبکه متصل می‌شود. در ادامه مالک این بخاری می‌تواند فرایند خرید ارزهای دیجیتال و گرم شدن خانه را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه تحت نظر بگیرد. قیمت این محصول ۳۵۷۰ دلار است.

()