مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 315منبع: ايرنا
کد خبر : 10007240 07:26:00 | 1396/12/21

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر کاربردهای هوشمندسازی سیستم‌ها در بخش‌های گوناگون انرژی به‌ویژه مدیریت مصرف آب و برق تاکید کرد.

محمدجواد آذری جهرمی در جلسه مشترک با وزیر نیرو گفت: توسعه فیبر نوری باید به سرعت انجام شود و همکاری حوزه ارتباطات با شرکت‌های توزیع برق می‌تواند این سرعت را بیشتر کند.
وی ادامه داد: استفاده از شبکه‌های موجود توزیع برق هم به ما کمک می‌کند و هم به وزارت نیرو، زیرا اجرای طرح هوشمندسازی کنتورخوانی در کاهش هزینه‌ها و سهولت بررسی میزان مصرف مشترکان بسیار موثر است و از طرفی استفاده از شبکه برق، توسعه فیبر نوری را آسان‌تر می‌کند.
آذری جهرمی یادآوری کرد: تجربه جهانی نشان داده است بیشترین مصرف برق را پنج درصد مشترکان دارند؛ بنابراین هوشمندسازی برای همین پنج درصد می‌تواند کمک بزرگی به صرفه‌جویی انرژی کند.


** کاهش 50 درصدی مصرف آب در طرح هوشمندسازی مزارع
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به کاهش حدود 50 درصدی مصرف آب در نتیجه اجرای طرح آزمایشی هوشمندسازی مزارع در مغان اشاره کرد.
وی گفت: استفاده از اینترنت و ارتباطات و فناوری اطلاعات در شرایطی که به سازگاری با شرایط کم آبی نیازمندیم، راهکار بسیار مناسبی برای مدیریت آب است.
در این نشست مشترک بر لزوم همکاری در سه حوزه استفاده از شبکه‌های یکدیگر، مدیریت هوشمند انرژی و مدیریت هوشمند آب تاکید شد.
همچنین وزارتخانه‌های نیرو و ارتباطات کارگروه مشترک تشکیل دادند.

()