مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 242منبع: خبرگزاري مهر
مطالب خواندنی > عمومی

در چين برجي افقي ساخته مي‌شود

کد خبر : 10007217 06:57:00 | 1396/12/16

پروژه یک برج افقی به طول ۳۰۰ متر در جنوب چین در حال اجرا است.

در چین سازه‌های مهندسی جالبی وجود دارد مانند دومین آسمانخراش بلند جهان و مرتفع‌ترین پل دنیا. در همین راستا  پروژه Raffles City Chongqing که برج افقی را شامل می‌شود، در جنوب چین در حال ساخت است.
این آسمانخراش افقی که در حقیقت یک پل معلق است، Conservatory نام گرفته و ۳۰۰ متر طول دارد. زیر این سازه منحنی چهار برج با ارتفاع ۲۵۰متر ساخته می‌شود که به وسیله دوپل هوایی کوچک‌تر به یکدیگر متصل می‌شوند. در برج‌های مذکور دفاتر اداری، ساختمان، فروشگاه و هتل ساخته می‌شود.
از سوی دیگر دو برج بلند ۳۵۰ متری نیز در کنار آنها ساخته می‌شوند  که با دو پل هوایی متصل هستند. این پروژه در کل شامل ۸ برج است.
داخل برج افقی یک استخر، باغ‌های معلق و بالکن‌هایی برای مشاهده مناظر در نظر گرفته شده است. چارچوب فولادی این سازه حدود ۱۲ هزار تن وزن دارد. همچنین در آن ۳۲۰۰ قطعه شیشه و ۴۸۰۰ پنل آلومینیومی نیز به‌کار رفته است.
این درحالی است که شرکت مهندسیArup به گروه سازنده کمک می‌کند تا خطرهای احتمالی مانند بادهای قدرتمند و زلزله هنگام ساخت در نظر گرفته شوند.
پیش‌بینی می‌شود چارچوب فولادی Conservatory تا میانه ۲۰۱۸ میلادی احداث شود. پس از آنها درختان و گیاهان در باغ‌های فضایی کاشته می‌شوند و در نهایت این پروژه در ۲۰۱۹ میلادی برای عموم مردم قابل بازدید خواهد بود.
این سازه همچنین مجهز به فناوری‌های حافظ محیط زیست خواهد بود و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.
به‌عنوان مثال در آن از سیستم آبیاری کارآمد استفاده می‌شود. همچنین دورریزهای ساخت و ساز بازیافت شوند.

()