مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 353منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007215 13:32:00 | 1396/12/15

به‌تازگی قایق لوکسی مجهز به فناوری هیدروفویل و با موتور الکتریکی - بنزینی ساخته شده که ۱.۵ متر از سطح آب فاصله می‌گیرد و می‌تواند با سرعت ۷۴ کیلومتر برساعت حرکت کند.

Enata Marine به‌تازگی یک قایق تفریحی لوکس به نام Foiler ساخته که دارای سیستم نیرومحرکه الکتریکی- بنزینی است. نکته جالب توجه در این قایق لوکس سیستم «هیدروفویل» است. هیدروفویل یک سطح متحرک بالارونده است که در آب کار می‌کند. قایق با استفاده از این فناوری از سطح آب فاصله می‌گیرد و در نتیجه با سرعت بیشتری حرکت می‌کند.
به هرحال این قایق در حالت هیدروفویل  ۱.۵ متر از سطح آب فاصله می‌گیرد.
البته فناوری هیدروفویل سال‌هاست که ساخته شده اما در این اواخر طرح‌های مختلفی با توجه به آن عرضه شده‌اند. این فناوری ثبات زیادی دارد که در ترکیب با موتور الکتریکی بسیار خارق‌العاده است.
در هر حال قایق فویلر دو موتور ۳۲۰ اسب بخار(۲۳۹ کیلو واتی) متعلق به شرکت BMW را دارد که نیروی حرکت دو ژنراتور را فراهم می‌کنند.
بيشترين سرعت این قایق در وضعیت هیدروفویل ۴۰ گره(۷۴ کیلومتر برساعت) است. قایق فویلر همچنین می‌تواند در وضعیت تمام الکتریک و بدون سروصدا با سرعت ۱۸.۵ کیلومتر برساعت حرکت کند. فویلر گنجایش ۸ مسافر را دارد و از جنس فیبر کربنی ساخته شده است.
هنوز قیمتی برای این وسیله نقلیه لوکس اعلام نشده است.

()