مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 321منبع: ايرنا
کد خبر : 10007206 07:32:00 | 1396/12/14

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پرداختن به مفهوم شهر هوشمند و توسعه آن، نه یک نیاز تجملی بلکه یک ضرورت برای رسیدن به بهره‌وری مطلوب است.

«محمدجواد آذری جهرمی» در نخستین همایش شهر هوشمند، افزود: حرکت به سمت شهر هوشمند نیاز به گفتمان‌سازی است و باید در این زمینه تلاش کرد.

وی استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را عامل مهم توسعه بهره‌وری دانست و افزود: تلاش برای توسعه شهر هوشمند به بهبود بهره‌وری در کشور کمک می‌کند.
وزیر ارتباطات مبارزه با فساد، بهبود شرایط زندگی و شاخص‌های زیست محیطی را نیازمند به‌کارگیری فناوری شهر هوشمند دانست و خواستار پرداختن جدی به آن شد.
وی با اشاره به معضل اشتغال و بیکاری، بر ضرورت استفاده از تحول دیجیتال برای اشتغال آفرینی تاکید کرد.

آذری جهرمی، بدترین برخورد با نیروهای خلاق را تلاش برای استخدام آنان دانست و گفت: بزرگ‌ترین محرک تحول دیجیتال خلاقیت است که نباید با استخدام، آن را از بین برد.
آذری جهرمی، مدیریت را لازمه تحول دیجیتال در کشور دانست و افزود: در ایران عادت شده که مدیریت با تصدی‌گری دولتی آغاز شود که محکوم به شکست است.
وی اتکا به بودجه‌های نفتی را عامل به سرانجام نرسیدن پروژه‌ها دانست.
وزیر ارتباطات بر ایجاد شاخص‌ها در شهر هوشمند تاکید کرد و گفت: باید پس از ایجاد شاخص‌ها، آنها را اطلاع‌رسانی کنیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود.
عضو هیات دولت خواستار ایجاد یک مجمع برای توسعه شهر هوشمند در همه مراکز استانی شد و گفت: معضلات توسعه زیرساخت‌های ارتباطی یکی از مشکلات بین شهرداری‌ها و رگولاتوری ارتباطی است که نبود یک رابطه تعریف شده مشکلاتی را به همراه داشته است.
آذری جهرمی به وجود رقابت مخرب در ارتباط اپراتورها و شهرداری‌ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این رقابت سبب شده مردم نتوانند از خدمات همه اپراتورهای ارتباطی به خوبی استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نامطلوب بودن رقابت اقتصادی بین مجموعه‌ها اشاره و بر اصلاحات آن تاکید کرد.
به گفته وی، باید شاخص درآمدی تغییر کرده و شاخص ارایه خدمت مطلوب جایگزین آن شود تا درآمدزایی ایجاد شود.
عضو هیات دولت با بیان اینکه سلامت مردم به لحاظ فاصله نزدیک سایت‌های تلفن همراه ممکن است با خطر مواجه شود از اینکه اپراتورهای تلفن همراه در استفاده از یک سایت واحد به تعامل نرسیده‌اند، انتقاد کرد.
وی به برنامه ششم توسعه و رسیدن دسترسی مردم در طول این برنامه به حداقل 20 مگابیت بر ثانیه سرعت اشاره کرد و موفقیت آن را در گرو توسعه شبکه فیبر نوری دانست.

()