مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 337منبع: پاون
کد خبر : 10007203 08:04:00 | 1396/12/13

پانزدهمين نشست شوراي راهبري مديريت استراتژيك صنعت برق با حضور اعضاي اين شورا در شركت توانير برگزار شد.

در اين جلسه اهداف دوازده گانه استراتژيك تعريف شده به همراه شاخص‌هاي كليدي عملكرد، مراحل تبيين و تدوين استراتژي‌ها در رويكرد توصيفي و شناسايي و تعيين استراتژي‌هاي مرتبط با شاخص‌هاي مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در اين نشست پس از تصميم‌گيري در مورد شاخص‌هاي هدف تامين مالي، از سوي دكتر گوهري رييس كارگروه تجارت خارجي شاخص‌هاي هدف مركزيت تبادل برق در منطقه مطرح و دو شاخص سهم ايران از تبادلات برق و نرخ رشد حجم تجارت نسبت به سال قبل مورد تاييد قرار گرفت و كارگروه شركت مديريت شبكه پيشنهاد يك شاخص توانمندساز را براي هدف مذكور در جلسه آينده ارايه كرد.
همچنين هدف تاب‌آوري شبكه و توانمندي صنعت در مديريت بحران و پدافند غيرعامل در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت و دكتر ابراهيم‌نژاد رييس كارگروه مربوطه شاخص‌هايي را با عنوان‌هاي ضريب آمادگي شبكه انتقال و فوق توزيع، مدت زمان برگشت‌پذيري شبكه به حالت عادي بعد از شرايط اضطرار، هزينه و خسارات وارده به شبكه بر اثر حملات سايبري و ميزان استقرار ستاد سامانه فرماندهي سانحه در صنعت برق مطرح و مقرر شد كارگروه ذي‌ربط طبق نظرات حاضران در جلسه به اصلاح شاخص‌ها و تدوين آنها به گونه‌اي كه قابل اندازه‌گيري باشند، بپردازد.
همچنين مقرر شد در خصوص شاخص پاسخگويي به شكايات از دفتر بازرسي و رسيدگي به شكايات توانير نظرخواهي شود.
اين گزارش همچنين حاكي است ساير اهداف باقيمانده از اهداف استراتژيك صنعت برق طي يكي دو جلسه آينده مطرح و جمع‌بندي نهايي خواهد شد.
گفتني است چشم‌انداز، ماموريت و ارزش‌هاي محوري شركت مادر تخصصي توانير از مواردي است كه در فاز نخست طرح استقرار نظام مديريت استراتژيك صنعت برق در افق 1404 طي جلسات متعدد شوراي راهبري مديريت استراتژيك صنعت برق تدوين و پس از بررسي و اصلاح در آذر سال جاري مورد تصويب هيات مديره شركت توانير قرار گرفته است. 
()