مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 297منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007157 13:50:00 | 1396/12/2

یک تولید کننده اتومبیل، خودرویی برقی با ویژگی شوفر دیجیتال طراحی کرده است. این خودرو برای افرادی مناسب است که به هر دلیلی توانایی رانندگی ندارند.

 شرکت فولکس واگن اعلام کرده یک خودروی صندوق‌دار الکتریکی جدید طراحی کرده است. در طرح اولیه خودروی I.D.Vizzion  فرمان یا هیچ‌گونه دستگاه کنترلی وجود ندارد. در عوض  یک شوفر دیجیتال خودرو را می‌راند.

خودروی Vizzion نیز بخشی از مجموعه طرح‌های اولیه ID از جمله Crozz و Buzz  و بخشی از تلاش شرکت فولکس واگن برای تولید خودروهای الکتریکی و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی است. این شرکت امیدوار است تا تمام طرح‌های اولیه ID را تا ۲۰۲۰ تولید کنند و تا ۲۰۲۵ میلادی ۲۰ خودروی الکتریکی به بازار عرضه کند.
در هرحال  Vizzion خودرویی با طول ۵.۱۱ متر است که باتری۱۱۱ کیلووات برساعتی خواهد داشت. این خودرو با یک بار شارژ می‌تواند ۶۶۵ کیلومتر طی کند. همچنین مجهز به موتورهای دوقلوی الکتریکی و چهارچرخ متحرک است. قدرت موتور خودرو نیز ۳۰۲ اسب بخار و بالاترین سرعت آن ۱۸۰ کیلومتر برساعت تخمین زده شده است.
ویژگی «شوفر دیجیتال» به‌طور کامل کنترل خودرو را دردست می‌گیرد و سرنشینان خودرو با دستورات صوتی و حرکات می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.
به گفته شرکت تولید کننده، این خودرو برای افرادی مناسب است که به هردلیلی توانایی رانندگی ندارند.

()