مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 1734منبع: روزنامه خراسان
مطالب خواندنی > کامپیوتر

ويرايش پاراگراف ها در Word

کد خبر : 1000669 12:21:22 | 1393/8/18

برنامه واژه پرداز Word براي در کنار هم چيده شدن کلمات و پاراگراف ها يک سري فرمت پيش فرض دارد که به صورت خودکار روي متن تايپ شده، اعمال مي شود. اين اندازه هاي پيش فرض در بسياري موارد به تغيير نيازي ندارند، اما گاهي ممکن است يک کاربر براي بعضي از متون نوشتاري خود در اين برنامه نيازمند تغيير در اندازه ها و مشخصات پيش فرض باشد. اگر شما هم قصد تغيير در اين پيش فرض ها را داريد با ما همراه شويد تا با نحوه تغيير در فرمت نوشتاري و خطوط ايجاد شده در اين برنامه آشنا شويد.

ابتدا نرم افزار Word نسخه 2007 و 2010 يا 2013 را اجرا کنيد. سپس از ريبون بالاي برنامه به زبانه Home برويد و بخش Paragraph را پيدا کنيد. مقابل عبارت Paragraph، يک فلش کوچک وجود دارد که با کليک روي آن تنظيمات بيشتر اين بخش در اختيار شما قرار خواهد گرفت. حال در پنجره تنظيمات پاراگراف به زبانه Indents and Spacing برويد و درهريک از بخش هاي زير مشخصات موردنظر خود را تغيير دهيد:

Alignment: تغيير چيدمان متون (چپ، راست، وسط، justify).

Indentation: اگر قصد داريد متن شما جلوتر از خطوط ديگر تايپ شود (فاصله از لبه کاغذ) يا پيش از رسيدن به انتهاي کاغذ عمليات پرش به خط بعدي انجام شود، مي توانيد مقادير پيش فرض را در اين بخش تغيير دهيد.

Spacing: تعيين فاصله بين خطوط نيز در اين بخش انجام مي پذيرد. مي توانيد با مشخص کردن مقادير دلخواه در کادر Before، After، فاصله هرخط با خط قبلي و خط بعدي را مشخص کنيد.

در آخر براي تاييد تغييرات انجام شده  بايد روي گزينه  Set As Default کليک و در پنجره باز شده گزينه  all documents based on the same template را انتخاب و روي Ok کليک کنيد تا از اين پس تمام صفحات جديد در برنامه Word با مشخصاتي که شما تعيين کرده ايد، ايجاد شود.

(0)
لینک اختصاصی خبر:
بازگشت به بالا
  • نظر شما