مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,3 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 395منبع: ايرنا
کد خبر : 10007068 07:35:00 | 1396/11/15

وزیر نیرو گفت: زمینه برای جذب 2.5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر برای تدارک مزرعه‌های خورشیدی با شعار « پنل بکاریم و نیرو درو كنيم» فراهم شد که 70 درصد آن سرمایه‌گذاری خارجی و بقیه از محل کمک‌های بخش خصوصی است.

رضا اردکانیان در حاشیه مراسم افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی تابان شهرستان اشکذر از توابع استان یزد که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رييیس جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: مکانیسم‌های بسیار خوبی برای خرید تضمینی انرژی‌های تجدیدپذیر در نظر گرفته شد.
وی اظهار کرد: هم اکنون کرمان و یزد و سایر استان‌ها در تدارک مزرعه‌های بزرگ خورشیدی هستند، و باید در این بخش از توان شرکت‌های خصوصی استفاده مطلوب بشود.
اردکانیان در ادامه توسعه کشور در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی را مستلزم همکاری و همراهی تمام بخش‌های خدماتی، حمایتی و مدیریتی دانست.
وی با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در توسعه اقتصادی افزود: سیستم بانکی و مجموعه‌‌های فعال در این بخش، دولت را کمک می‌‌کنند تا وظایف خود را در راستای توسعه اقتصادی و صنعتی انجام دهد.
وزیر نیرو با تشریح دستاوردهای انقلاب با بیان اینکه حراست از دستاوردهای نظام و انقلاب یکی از مهم‌ترین رسالت مسوولان و دست‌اندرکاران است، یادآور شد: جزيیات دستاوردهای انقلاب باید به تفکیک در اختیار نسل جدید و جوانان قرار گیرد.
اردکانیان در بخشی از سخنانش با اشاره به این که در دولت یازدهم و دوازدهم توجه خوبی به بحث آب شد، تصریح کرد: در مورد سیستم فاضلاب اقدامات گسترده و بنیادی آغاز شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 47 درصد جمعیت کشور زیرپوشش شبکه فاضلاب هستند، ادامه داد: باید زمینه‌ای فراهم شود که بتوانیم از حداکثر فاضلاب بهره‌مند شویم.
وزیر نیرو در مورد جمعیت برخوردار از آب شرب سالم هم تاکید کرد: در ابتدای انقلاب حدود 74 درصد جمعیت به آب بهداشتی دسترسی داشتند و امروزه بیش از 92 درصد از جمعیت 80 میلیونی کشور، به آب شرب سالم دسترسی دارند.
مرحله نخست نیروگاه تابان شهرستان اشکذر با حضور معاون اول ريیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.
این نیروگاه توان ظرفیت تولید 484 مگاوات برق را دارد و برای راه‌اندازی آن 130 میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شد.
واحدهای گازی این نیروگاه در اسفند 1394 همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان یزد و با حضور وزیر نیرو با هدف تامین بخشی از نیاز برق کشور و تامین برق مورد نیاز صنایع انرژی بر موجود در منطقه، مانند صنایع فولاد در مدت سه سال اجرا و به بهره‌‌برداری رسیده بود.

()