مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
سه شنبه,28 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 330منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007013 08:39:00 | 1396/11/4

مطالعه جدید نشان می‌دهد اشعه‌های منتشرشده از مایکروویوها هم مشکلات جدی برای محیط زیست به همراه دارند.

مطالعات متعددی نشان داده اند که چگونه اشعه ناشی از مایکروویو می‌تواند در زمان گرم کردن مواد غذایی مضر باشد و ارزش غذایی مواد خوراکی را از بین ببرد و در نتیجه فرد در معرض ابتلا به مشکلات سلامت قرار گیرد.
حال در مطالعه جدید محققان دانشگاه منچستر بریتانیا مشخص شده است که مایکروویوهای سراسر قاره اروپا به اندازه حدود ۷ میلیون اتومبیل گاز دی‌اکسیدکربن تولید می‌کنند.

این محققان دریافتند مایکروویوها سالانه ۷.۷ میلیون تن دی‌اکسیدکربن در کشورهای اتحادیه اروپا منتشر می‌کنند. این میزان معادل گاز دی‌اکسیدکربن منتشرشده از ۶.۸ میلیون اتومبیل در سال است.
مایکروویوها در سراسر اتحادیه اروپا سالانه حدود ۹.۴ تراوات در ساعت جریان برق مصرف می‌کنند که معادل الکتریسیته تولیدشده توسط سه نیروگاه بزرگ گازی در سال است.
در این تحقیق مشخص شد که تولید و ساخت اجاق‌های مایکروویو به تنهایی در حدود ۲۰ درصد بر کاهش منابع طبیعی و تغییرات آب و هوایی تاثیر دارد. علاوه بر این هر اجاق مایکروفر در طول متوسط ۸ سال کارایی خود به‌طور میانگین هر ساعت ۵۷۳ کیلووات برق مصرف می‌کند که این میزان برابر با روشن ماندن مداوم یک چراغ ال ای دی ۷ وات برای مدت زمان ۹ سال است.
کارشناسان معتقدند که مقررات موجود برای کاهش اثرات زیست محیطی کافی نیست و مقررات خاصی در مورد کاربری مایکروویوها نیاز است.

()