مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 303منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10007000 09:06:00 | 1396/11/3

همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با هدف حرکت به سمت شهر هوشمند و توسعه نوآوری شهری، توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار می‌شود.

محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از برپایی نخستین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفندماه سال جاری خبر داد.
وی گفت: این رویداد که بر اساس رویکردهای نوین مبنی بر حرکت به سمت شهر هوشمند و توسعه نوآوری شهری برگزار می‌شود به موضوع راهبردی «هوشمندسازی شهر تهران» می‌پردازد که مورد تاکید سند چشم‌انداز شهر در افق ۱۴۰۴ نیز است که در آن تهران «شهری هوشمند، دانش‌پایه و نوآور» تعریف شده است.
فرجود با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به‌عنوان متولی راهبری برنامه هوشمندسازی شهر تهران تبیین راهبردها و سیاست‌های کلان شهرداری تهران در این خصوص را با جدیت در دستور کار قرار داده است، افزود: برای اجتناب از فعالیت‌های جزیره‌ای و پراکنده در این حوزه و حفظ یکپارچگی و تمرکز، با نظر شهردار تهران «دبیرخانه تهران هوشمند» راه‌اندازی می‌شود که یکی از فعالیت‌های کلیدی آن تدوین و پیاده‌سازی سند راهبردی «تهران هوشمند» است.
وی با بیان اینکه به این ترتیب مجموعه فعالیت‌های عملیاتی و اجرایی مربوط به شهرهوشمند در تهران انسجام و شتاب جدی خواهد گرفت، ادامه داد: امروز حرکت به سمت شهر هوشمند در تهران یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که همه ذی‌نفعان شهری شامل شهروندان، کسب و کارها و نهادهای دولتی و عمومی باید برای رسیدن به آن همکاری و همیاری ویژه‌ای داشته باشند که در این میان نقش شهرداری بسیار کلیدی و محوری است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تاکید کرد: در سال‌های اخیر اقدامات مختلفی در شهر تهران با موضوع «شهر هوشمند» انجام شده است که با وجود توفیقاتی که وجود داشته، اما متاسفانه هیچگاه هدف‌گذاری و نقشه راه مشخصی برای حرکت به سمت شهر هوشمند و تحقق شعار «تهران هوشمند» وجود نداشته و تا رسیدن تهران به شهری با استانداردهای جهانی در این زمینه فاصله زیادی داریم.

وی با اعلام ایده‌ها و طرح‌های متعدد تحت عنوان هوشمندسازی تهران افزود: مشکل اصلی در مسیر هوشمندسازی تهران، نبود طرح و پیشنهاد نیست و مشکل اصلی نبود یک دیدگاه جامع و برنامه راهبردی است که این طرح‌ها در قالب آن معنا پیدا کنند و با یکدیگر یکپارچه و هماهنگ باشند و با توجه با محدودیت‌های منابع، اولویت‌های آنها معلوم شود.

فرجود از برگزاری سخنرانی‌های کلیدی، معرفی فعالیت‌های انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و شهرداری تهران، برنامه‌ها و طرح‌های پیش رو برای هوشمندسازی تهران، کارگاه‌های ارايه محصول، خدمات و میزگردهای تخصصی به‌عنوان بخش‌های مختلف این همایش نام برد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: برگزاری نمایشگاهی از آخرین محصولات و خدمات مرتبط به شهر هوشمند از دیگر مواردی است که در این رویداد خواهیم داشت. همچنین با هدف استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و جوان در مدیریت شهری، بخش ویژه استارتاپ‌های فعال در حوزه شهر هوشمند نیز در این رویداد فعال خواهد بود.

()