مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 321منبع: ايرنا
کد خبر : 10006848 11:28:00 | 1396/10/5

کیسه‌های فریزر و زباله از جمله محصولاتی هستند که باید نشان استاندارد دریافت کنند و به صورت بسته‌بندی ارايه شوند.

اصولا کیسه‌های نایلونی در صورت مصرف بی‌رویه آسیب زیادی را به محیط زیست وارد می‌کنند، اما اگر جوانب بهداشتی آن هم رعایت نشود، سلامت افراد را هم تهدید خواهند کرد و بر همین اساس، کیسه‌های فریزر و زباله مشمول استاندارد اجباری شده‌اند.

به واقع، انواع مختلفی از کیسه‌های پلاستیک شفاف و رنگی در بازار عرضه می‌شود؛ انواع شفاف این کیسه‌ها از مواد اولیه تازه و پلاستیک‌های دست اول تهیه می‌شوند و نایلون‌های رنگی (آبی، قرمز، زرد و مشکی) از مواد بازیافتی و دست دوم ساخته می‌شوند که برای حمل مواد غذایی مناسب نیست.
بر پایه نظر سازمان ملی استاندارد، اساسا مصرف‌کنندگان به هیچ وجه نباید کیسه فریزر و زباله را به‌صورت فله خریداری کنند، زیرا کیسه‌هایی که به‌صورت فله عرضه می‌شوند کاملاً از مواد بازیافتی تهیه شده و بیماری‌زا هستند.
همچنین کیسه‌هایی که دارای بوی بد و غیرقابل تحمل، دانه‌های سیاه رنگ و رگه رگه باشند از مواد بازیافتی تولید شده‌اند.
با این حال اگر افراد به هر دلیل از کیسه‌های رنگی برای حمل و نقل ماده غذایی استفاده کردند، لازم است از به‌کارگیری دوباره آنها خودداری کنند.
این همه در حالی است که بسیاری از افراد برای حمل وعده غذایی خود به محل کار از کیسه‌های نایلونی استفاده می‌کنند، در حالی‌که تدابیر بهداشتی ایجاب می‌کند که برای این منظور از کیسه‌های پارچه‌ای یا کاغذی استفاده شود و یا هنگام مراجعه به رستوران‌ها، افراد حتما ظرف کوچکی همراه داشته باشند تا برای حمل غذای مانده نیاز به استفاده از ظروف یکبار مصرف و کیسه‌های پلاستیکی نداشته باشند.
مصرف بی‌رویه ظروف و کیسه‌های پلاستیکی مشکلات فراوانی برای سلامت افراد و محیط زیست به‌وجود آورده است و امروزه عامل بزرگ‌ترین مشکلات زیست محیطی هستند.
کیسه‌های نایلونی به‌طور متوسط 500 سال در محیط باقی می‌مانند.
()