مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,3 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 372منبع: ايسنا
کد خبر : 10006843 08:27:00 | 1396/10/5

وزیر نیرو از تصویب فعال شدن نخستين نیروگاه ذغال سنگ کشور در طبس خبر داد.

«رضا اردکانیان» در دیدار با دانشجویان، دانشگاهیان، اساتید دانشگاه و کارکنان صنعت آب و برق استان کرمان در دانشگاه شهید باهنر کرمان، با اشاره به درخواست خود برای حضور در جمع دانشگاهیان در نخستين سفر استانی خود در سمت وزارت نیرو تصریح کرد: باید ارتباط تنگاتنگی بین دانشگاهیان و صنعت و آب و برق به‌وجود آید و با توجه به فعالیت دلسوزانه مسوولان استان کرمان از جمله استاندار در حفاظت از منابع آب و بهینه مصرف آب، می‌توانیم به شکل موثرتری همکاری جامعه دانشگاهی را با وزارت نیرو شکل دهیم.
وی با اشاره به برنامه‌های حسن روحانی تحت عنوان دولت دوازهم قبل از انتخابات و توجه ویژه به مسایل زیست محیطی اظهار کرد: شرایط امروز کشور ما به گونه‌ای است که همه آحاد مردم متوجه مصرف صحیح این ماده حیاتی شده و برنامه‌های دولت در راستای مدیریت مصرف و تقاضا است.
اردکانیان اظهار کرد: در مناطق در حال توسعه و خشک و نیمه‌خشک جهان چگونگی مدیریت منابع آب و مدل روشی که برای حکمرانی در این عرصه مطرح می‌شود، نشان‌دهنده سطح توسعه‌یافتگی کشورهاست.
وی با اشاره به اهمیت آب در دنیا اظهار کرد: موضوع آب همواره با مداخله و نقش‌پذیری دولت‌ها همراه بوده است و ما نیز در کشور در بخش‌های قابل توجهی با محدودیت منابع آب روربرو هستیم و ناگزیر هستیم که با استفاده از تجارب و علوم و فناوری موجود در دنیا این مشکلات را به سرانجام برسانیم.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه نباید از مدیریت مصرف آب و تقاضا بهراسیم‏، اظهار کرد: وزارت نیرو در ساختار فعلی، مسوولیت تامین آب و برق مطمئن و پایدار را عهده‌دار است.

()