مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 342منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006800 07:04:00 | 1396/9/29

مرکز فناوری مباحثه یا ARG-tech با همکاری دانشگاه داندی در انگلیس ابزار هوش مصنوعی تازه‌ای ابداع کرده‌اند که توانایی انسان‌ها برای بحث و تبادل نظر را بهبود می‌بخشد.

بسیاری از بحث و جدل‌هایی که امروزه میان انسان‌ها رخ می‌دهند بی‌فایده هستند، زیرا برخی اصول اولیه گفتگو در آنها رعایت نمی‌شود.
این ابزار هوش مصنوعی به افراد کمک می‌کند تا به شیوه‌ای مناسب‌تر، منطقی‌تر و همراه با بهره‌وری و فایده بیشتر به گفتگو با هم بپردازند و بتوانند در نهایت با همدیگر به توافق برسند.
برای طراحی این ابزار هوش مصنوعی از یکی از برنامه‌های بحث و گفتگوی شبکه بی بی سی استفاده شده و با استفاده از آن یک نقشه بزرگ از بحث‌های صورت گرفته در هر برنامه و تصویر گرافیکی تحلیلی تهیه شد. همچنین الگوریتمی به‌کار گرفته شد تا مهم‌ترین مضامین رد و بدل شده در هر بحث مشخص شود.
در نهایت با استفاده از این اطلاعات گروه تحقیقاتی توانست موضوعات مهمی را که در بحث‌های صورت گرفته وجود داشت، استخراج و طبقه‌بندی کند.
دانشمندان می‌گویند از این طریق می‌توان امیدوار بود که در آینده بتوان در جریان بحث‌های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی به طرفین بحث، اطلاعات و کمک‌هایی برای بهبود بحث و کمک به ارتقای درک از موضوعات ارايه کرد و زمینه را برای نزدیک شدن دیدگاه‌های طرفین فراهم آورد.

()