مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 203منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006798 12:38:00 | 1396/9/28

یک شرکت ژاپنی قصد دارد با جمع‌آوری ۹۰ میلیون دلار سرمایه زیربنای لازم برای احداث یک بیلبورد تبلیغاتی در ماه را فراهم کند.

استارت آپ ژاپنی iSpace Technologies Inc قصد دارد ۹۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند تا بیلبوردهای تبلیغاتی با فناوری بالا برای نصب در ماه بسازد.
درهمین راستا این شرکت قصد دارد تا ۲۰۱۹ میلادی فضاپیمایی را به مدار ماه بفرستد، در سفر سال بعد در ماه فرود بیاید و سپس زیربنای لازم برای یک کسب و کار تبلیغاتی در ماه را ایجاد کند.
سرمایه ۹۰ میلیون دلاری هزینه‌های دو سفر فضایی در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را پوشش می‌دهد. پس از فرود فضاپیمای iSpace به‌طور ایمن روی ماه نیز بیلبورد تبلیغاتی راه‌اندازی و به شرکت‌های مختلف اجاره داده می‌شود.
تاکشی هاکامادا مدیر ارشد اجرایی این شرکت می‌گوید: باید اقتصادی در فضا ایجاد کرد تا بتوان در ستارگان زندگی کرد. این درحالی است که شرکت‌های بزرگی با قصد سهیم شدن در اقتصاد ماه، در iSpace سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
تا به حال شرکت‌های هواپیمایی ژاپن، TV network Tokyo Broadcasting System Holding، Innovation Network Corp. of Japan و بانک توسعه ژاپن در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
البته iSpace قصد دارد علاوه بر احداث بیلبورد در ماه، از ۲۰۲۱ میلادی جستجو برای آب را هم در ماه آغاز کند.

()