مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
شنبه,24 آذر 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 283منبع: ايرنا
کد خبر : 10006793 08:04:00 | 1396/9/28

دومین همایش سالانه مجمع جهانی انرژی در روزهای 12 و13 ژانویه 2018 (22 و23 دی ماه) با شرکت مسوولان کشورهای جهان و کارشناسان حوزه انرژی در شهر ابوظبی پایتخت امارات برگزار خواهد شد.

در این همایش که توسط شورای آتلانتیک (موسسه تحقیقاتی امریکایی مستقر در واشنگتن) برگزار می‌شود، دستور کار انرژی جهانی برای سال جدید میلادی، پیش‌بینی‌ها در حوزه انرژی و نحوه پاسخ‌گویی به تغییرات ریشه‌ای در این زمینه را بررسی می‌کند.

این همایش با همکاری وزارت انرژی امارات، شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) و شرکت سرمایه‌گذاری «مبادله» و پیش از اجلاس جهانی آتی «انرژی آینده» برگزار می‌شود و امسال بر سه محور اصلی: جغرافیای سیاسی تحولات حوزه انرژی، تکیه بر انرژی برق در همه زمینه‌ها و سازوکارهای حاکمیتی و تامین مالی تولید انرژی‌های ترکیبی در آینده استوار است.
نقش مهم زنان در بخش انرژی، روند رویکردهای نامطلوب در سیستم‌های انرژی و فناوری و تحولات مهم نفت و گاز، انرژی هسته‌ای و انرژی‌های تجدیدپذیر در راستای چالش‌های سیاسی و امنیتی جهانی از دیگر مواردی است که در این همایش بررسی خواهد شد.
«سهیل المزروعی» وزیر انرژی و «ثانی الزیودی» وزیر محیط زیست امارات، «خالد الفالح» وزیر انرژی و صنعت و معدن عربستان، «سلطان الجابر» وزیر مشاور دولت امارات و ريیس شرکت ملی نفت ابوظبی، «کلاودیو دیسکالزی» مدیر اجرایی کمپانی نفتی ایتالیایی انی« ENI » و«مگ جنتل» ريیس و مدیر اجرایی شرکت امریکایی «تیلوریان» از جمله سخنرانان این همایش هستند.
()