مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 328منبع: ايرنا
کد خبر : 10006792 07:55:00 | 1396/9/28

نوعی بخاری برقی برای استفاده در چادرهای مسافرتی و همچنین کابین اتومبیل توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس ساخته شده که استفاده از این محصول خطر گازگرفتگی و مرگ ناشی از گازهای مضر را برطرف می‌کند.

مدیرعامل شرکت پرهام نوین طرح خودرو که سازنده این محصول است،گفت: این محصول با این شیوه کارکرد برای نخستین بار در دنیا ساخته شده و نمونه‌های مشابه این بخاری در بازار با سوخت گازوییل و نفت کار می‌کند.
نورمحمد محمدی افزود: هزینه خرید گازوییلی و نفت سوز این بخاری‌ها بسیار بالا و بیش از 30 میلیون ریال است در حالی‌که هزینه بخاری که توسط این شرکت ساخته شده بسیار کم است، با برق خودرو هم کار می‌‌کند و بهای آن حدود یک میلیون و 900 هزار ریال است.
وی که از اتباع کشور افغانستان است و در شیراز زندگی می‌کند، افزود: این بخاری قابل استفاده در تمام خودروهای سبک، سنگین و همچنین چادرهای مسافرتی است و هیچگونه خطر آتش‌سوزی و یا تولید گازهای مضر ندارد.
محمدی، بر کم مصرف بودن این بخاری تاکید کرد و بیان داشت: این محصول حتی در صورت خاموش بودن خودرو، توانایی کار کردن بین پنج تا 10 ساعت را دارد و در صورت کاهش برق باتری خودرو به‌صورت خودکار (اتوماتیک) خاموش می‌شود.
وی اضافه کرد: در نخستين مرحله 200 بخاری توسط این شرکت ساخته شده و در صورت تقاضای بازار، امکان تولید انبوه این وسیله گرما زا نیز وجود دارد.
محمدی گفت: هدف از ساخت این بخاری، جلوگیری از مرگ رانندگان، مسافران و افرادی است که اقدام به گرم کردن فضای داخل کابین خودرو و یا چادرهای مسافرتی به وسیله پیک‌نیک و وسایل غیر استاندارد می‌کنند.
او بیان کرد: تا کنون درخواست‌هایی از داخل کشور و همچنین کشورهای سردسیر اروپایی برای خرید این محصول دریافت کرده‌ایم.

()