مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
يكشنبه,26 خرداد 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 633منبع: پاون
کد خبر : 10006780 07:23:00 | 1396/9/27

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور گفت: در راستای توسعه فناوری و پژوهش همچنین سال گذشته 25 میلیارد تومان قرارداد با پژوهشگاه نیرو بسته شده که ماحصل آن اجرای چند طرح جدید و عملیاتی از سوی این پژوهشگاه بوده است.

 «محسن طرزطلب» مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی کشور در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو اظهار داشت: در بدو تاسیس شرکت نوپای نیروگاه‌های حرارتی کشور سعی شد دو بخش سیاست‌گذاری و تحقیقات از هم جدا شوند و این امر ماحصل پژوهش بر روی این حوزه در بیش از 15 کشور دنیا بوده است.
وی افزود: در همان بتدا بیش از 11 طرح کلان راهبردی و 6 طرح مشترک بین توانیر و شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حرارتی از سوی وزارت نیرو مصوب شد که براساس آن قرار شد در دستور کار قرار گیرند که بحمدلله عمده این طرح‌ها و برنامه‌ها تاکنون اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: در راستای توسعه فناوری و پژوهش همچنین سال گذشته 25 میلیارد تومان قرارداد با پژوهشگاه نیرو بسته شد است که ماحصل آن اجرای چند طرح بدیع و عملیاتی از سوی این پژوهشگاه بوده است.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروگاه‌های حراتی گفت: از جمله این طرح‌ها می‌توان به طراحی توسعه و پیاده‌سازی سامانه مدیریت بهره‌برداری و نگهداری واحدهای نیروگاهی توربین فریم اشاره کرد که باعث افزایش 0.5 درصدی راندمان نیروگاه‌ها می‌شود.
وی اضافه کرد: از جمله دیگر طرح‌ها می‌توان به توسعه فناوری و طراحی MG-75 توربین گاز اشاره کرد که حدود 200 میلیارد تومان هزینه در برداشت.
طرزطلب خاطرنشان کرد: همچنین 6 پروژه تقاضا محور نیز ساماندهی شده که در حال اجراست و اضافه بر آن پروژه‌های بسیار خوبی نیز در این راستا برای سال آتی طراحی شده است.

()