مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 564منبع: ايرنا
کد خبر : 10006740 12:37:00 | 1396/9/21

بر پایه ویرایش 2017 رتبه‌بندی جهانی دانشگاهی «گرین‌متریک» درباره توسعه پایدار، از میان 619 موسسه ارزیابی شده در جهان، 10 موسسه ایرانی در فهرست سبزترین‌های جهان جای گرفته‌اند.

دانشگاه‌های زنجان، کاشان، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، صنعتی امیرکبیر، گیلان، تهران و الزهرا در فهرست سبزترین‌های جهان قرار گرفتند.

گرین ‌متریک با هدف ارايه چشم‌اندازی فراگیر از شرایط و سیاست‌های در پیوند با محیط‌زیست و توسعه پایدار در دانشگاه‌های کشورهای گوناگون راه‌اندازی شده است.
این رتبه‌بندی جهانی در نوع خود یگانه و ابزاری برای جلب توجه مدیران و سیاست‌گذاران در محیط‌های دانشگاهی به مسايل زیست‌محیطی و مصرف انرژی است.
محیط و زیرساخت، انرژی و تغییرات اقلیمی، مدیریت پسماند، آب، حمل‌ونقل، و آموزش سنجه‌هایی هستند که در این نظام رتبه‌بندی برای مقایسه موسسه‌ها به‌کار می‌روند.
گفتنی است، منبع داده‌های گرین‌متریک برای ارزیابی موسسه‌ها، بر اساس پرسشنامه‌ای است که به موسسات می‌فرستند.
بر پایه گزارش 2017 «گرین‌متریک» دانشگاه واگنینگ/ Wageningen University & Research» با بیشترین امتیاز، سبزترین موسسه جهان است و دانشگاه ناتینگهام، داشگاه کالیفرنیا دیویس، دانشگاه‌های بردفورد، آکسفورد و کنتیکت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
()