مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
چهارشنبه,29 اسفند 1397
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 352منبع: ايرنا
کد خبر : 10006725 07:34:00 | 1396/9/20

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت «چوتاش» ترکیه در زمینه فعالیت‌های زیست محیطی و مدیریت پسماندهای شهری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

معاون توسعه صنایع پیشرفته و پروژه‌های کلان انرژی ایدرو در مراسم امضای این تفاهم‌نامه یکی از مشکلات صنایع و توسعه زندگی شهری امروز را موضوع پسماندهای صنعتی، تجاری، کشاورزی و شهری عنوان کرد.

فرداد دلیری گفت: می‌توان با استفاده از فناوری‌های روز برای امحا، سوزاندن زباله‌ها و تبدیل آنها به خاکستر یک راهکار سالم زیست محیطی پیدا کرد.
دلیری افزود: مقرر شد طرف خارجی پس از بررسی لازم، گزارشی درباره این نوع از همکاری، سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری به ایدرو اعلام کند.
دهم آبان ماه سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در شهر تهران با وسعتی بالغ بر700 کیلومتر مربع روزانه حدود 9000 تن زباله تولید می‌شود که حدود30 تا40 درصد از آن قابل تفکیک و بازگشت‌پذیر است.
هشتم آذرماه نیز رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران اعلام کرد: روزانه حدود هشت هزار تن زباله عادی(خانگی)، 50هزار تن زباله، نخاله‌های ساختمانی و آوار و یکصد تن پسماند پزشکی و بیمارستانی در این شهر تولید می‌شود.

()