مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
دوشنبه,5 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 553منبع: ايرنا
کد خبر : 10006694 08:03:00 | 1396/9/14

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات نانو تکنولوژی پزشکی و مهندسی بافت گفت: به علت تاثیر مخرب امواج تلفن همراه و مایکروویو بر ساختارهای مغز بهتر است بزرگسالان بیش از 23 دقیقه و افراد کمتر از 15 سال بیش از 13 دقیقه در شبانه‌روز با موبایل صحبت نکنند.

هاشم رفیعی‌تبار در حاشیه نشست علمی «تابش فوتون‌های زیستی از سلول‌های سرطانی و نقش نانو ذرات در افزایش آنها» در مشهد، افزود: کانال‌هایی در مغز وجود دارند که از طریق آنها مواد لازم از قبیل سدیم و پتاسیم وارد سلول‌ها می‌شوند و این کانال‌ها بسیار هوشمند و هماهنگ هستند که امواج مختلف از جمله امواج تلفن همراه و مایکروویو روی آنها تاثیر گذاشته و عملکرد هماهنگ کانال‌ها را به هم می‌زنند.

وی با بیان اینکه مغز مرکز فرماندهی است و باید منظم کار کند و دستور دهد اظهار کرد: امواج موبایل و مایکروویو در تمام بخش‌ها اثر یکسان ندارد و در برخی بخش‌ها اثر بیشتر و در بعضی دیگر اثر کمتر دارد.
وی گفت: یک نفر ممکن است پس از یک ساعت قرار گرفتن در معرض امواج مایکروویو دچار سرطان خون شود و دیگری ممکن است پس از چند ساعت دچار این بیماری گردد.
رفیعی‌تبار افزود: امواج مایکروویو ساختار مولکولی مواد غذایی را نیز به هم می‌زند و باعث ایجاد انواع بیماری‌ها می‌شود لذا باید نسبت به خطرات بسیار زیاد امواج موبایل و مایکروویو اطلاع‌رسانی شود.
وی اظهار کرد: وجود دکل‌های بی.تی.اس تلفن همراه در داخل شهرها یا اطراف منازل مسکونی نیز خطرات بسیار دارد اما برخی شهروندان به این امور توجه ندارند.
()