مرور گر شما بسیار قدیمی است و توانایی بازدید از سایت را ندارد لطفا از لینک زیر مرورگر جدید دریافت کنید
Firefox
جمعه,2 فروردين 1398
صفحه اصلیاخبار برق تعداد بازدید کننده: 370.5منبع: خبرگزاري مهر
کد خبر : 10006660 11:12:00 | 1396/9/5

اگر هنوز هم از نسخه‌های قدیمی نرم‌افزارهای مختلف بر روی رایانه‌های خود استفاده می‌کنید، بهتر است کم کم این کار را متوقف کنید.

شرکت اینتل سازنده انواع تراشه‌های رایانه‌ای می‌گوید: نرم‌افزارهای قدیمی با رایانه‌هایی که از سال ۲۰۲۰ به بعد عرضه می‌شوند، سازگار نخواهند بود.
این شرکت قصد دارد پشتیبانی از فناوری بایوس را تا سال ۲۰۲۰ متوقف کند؛ فناوری که بخش عمده ای از نرم‌افزارهای امروزی بر مبنای آن طراحی شده و عمل می‌کنند.
بایوس به مجموعه‌ای از رویه‌ها یا برنامه‌های ذخیره شده در تراشه حافظه فقط خواندنی یا رام ROM در رایانه‌های شخصی گفته می‌شود. وجود این برنامه‌ها در رایانه موجب می‌شود که برنامه‌های کاربردی به‌طور مستقیم برای کنترل سخت‌افزار، نیاز به برنامه‌ای نداشته باشند و از سرویس‌های رایانه استفاده کنند.
فناوری جدیدی که قرار است جایگزین بایوس شود، UEFI (unified extensible firmware interface) نام دارد و تراشه‌ها و پردازنده‌های نسل جدید بر مبنای آن طراحی شده و به کار گرفته می‌شوند.
با استفاده از این فناوری نرم‌افزارهای فعلی ۳۲ بیتی منسوخ می‌شوند و ظرف سه سال آینده قابل استفاده نخواهند بود. فناوری یادشده از دقت و امنیت بیشتری نیز برخوردار است.

()